Brassai Viktor: Együtt és külön. Versek. A szerző, Brassai Viktor, (1913-1944) jogász, költő, műfordító által DEDIKÁLT példány. (1944-ben, munkaszolgálatosként halt meg.) Kolozsvár/Cluj,1939, Fraternitas S. A. R., 60+2 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott, szakadt borítóval.
Cseres Tibor: Zöld levél árnyéka. Zöld levél árnyéka. Bp. (1942.) Bolyai Akadémia. 47 l. Bolyai könyvek. Fűzve, kissé sérült kiadói borítékban. Az író első kötetének első kiadása.
Vlagyimir Vlagyimirovics Majakovszkij: Lenin. Fordította: Radó György. Az eredeti linóleummetszeteket Raszler Károly készítette. Bp, 1962, Magyar Helikon. Kiadói bőrkötés, nylon védőborítóval, jó állapotban. Számozott (800/183.) példány. Csak 800 példány bőrkötéses!