10 000 Ft
Németh Antal: Az ember tragédiája a színpadon. Többek között Jaschik Álmos és Buday György színpadterveivel. Bp.,1933, Budapest Székesfőváros Kiadása, 8+159+1 p.+14 t.(ebből egy színes). Egyetlen kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, egészen kis kopásnyomokkal a borítón, a gerincen apró sérüléssel. A szerző, Németh Antal (1903-1968) a Nemzeti Színház későbbi igazgatója (1935-1944) által dedikált, dátumozott példány. Valamint benne, Németh Antal saját kézzel írt táviratával.