Morvay Győző: A művészi utánzás elvének története. (XVIII. század.) Bp., 1899, Fritz Ármin-ny., 36+4 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón folttal, kissé foltos borítóval, egy lapon szakadással, két lapon kis folttal, hajtásnyommal.
A szerző, Morvay Győző (1863-1938) bölcseleti doktor, irodalomtörténész, főgimnáziumi tanár, iskolaigazgató által Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész részére dedikált példány.
Siklódy Béla: Magyar stil. A szövegben két műlap. Külön lenyomat a brassói m. kir. állami középfaipariskola 1895-96. évi értesítőjéből. Brassó,(1896), Alexi-ny., 35 p.+2 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. A borítón Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész aláírásával.
Hevesy Iván: Primitív művészet. Kőkorszaki, indián, néger, pápua, maori művészet. 178 képpel. Egyetemes művészet történet. I. köt. Bp., 1929, Alfa-kiadás, (Biró Miklós-ny.), 135 p. Első kiadás. Az oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A címlap Bortnyik Sándor munkája. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal.
A szerző, Hevesy Iván (1893-1966) film- és fotóesztéta, film- és művészettörténész által dedikált példány.
Bálint Jenő: Benedek Péter földműves-festőművész. Mayer János M. Kir. Földművelésügyi miniszter, Kertész K. Róbert H.-államtitkár bevezetőivel. [Bp.], [1928], Faluszövetség, 1 t.+48 p.+8+16 sztl. lev. (képanyag)+ 1 mell. (levélfacsimile.) Fekete-fehér egészoldalas fotókkal illusztrálva. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, laza, kissé sérült kötéssel.
A szerző, Bálint Jenő (1889-1945) által (Cselényi) Walleshausen Zsigmond (1887-1978) festőművész részére dedikált példány.
Kállai Ernő: Cézanne és a XX. század konstruktív művészete. Bp., 1944, Anonymus. 146 p. Egészoldalas képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kiadói kissé szakadt, kissé foltos papír védőborítóban, kissé foltos lapokkal, kissé dohos.
A szerző, Kállai Ernő (1890-1954) művészettörténész által aláírt, dátumozott példány.
Schey Ilona: A középkori ötvösművészet és az antik hagyományok. A Budapesti Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Művészettörténeti és Classica Archaeologiai Intézetében készült doktori értekezés. Bp., 1935., (Vác, Pestvidéki-ny.), 110+2 p.+8 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés.
Tóth Ervin: Mata János fametszetei. Számozott példány. Mata János fametszeteivel. Debrecen, 1962, Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Hajdú-Bihar megyei szervezete, 25+3 p.+32 t. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói illusztrált papír védőborítóban.
A Magyar Bibliofil Társaság tagjai részére ötszáz számozott, könyvárusi forgalomba nem kerülő példány készült a szerző aláírásával.
Számozott (25./500) példány, a szerző, Tóth Ervin (1910-1999) által aláírt és dedikált példány.
A Nemzeti Szalon első jubiláris kiállításának Schmutzer Ferdinánd osztrák grafikus művész kollekciójának katalógusa. Déry Béla előszavával. XIX. művészeti esztendő. Bp.,(1913), Légrády, 18 p. Kiadói szecessziós papírkötés.
Uj Művészek Egyesülete UME első budapesti kiállításának katalógusa, Nemzeti Szalon. Bp., 1928, Uj Művészek Egyesülete. Fekete-fehér képekkel, többe közt Vaszary János, Scheiber Hugó, Hincz Gyula, Vilt Tibor, Beöthy István, Bene Géza, Gadányi Jenő, Klie Zoltán műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Több lapon korabeli feljegyzésekkel, kommentárokkal a kiállított művekkel kapcsolatban, feltehetően egy műkritikus (Kézdi-Kovács László?) jegyzeteivel. A katalógus további érdekessége, hogy több ceruzarajz szerepel benne, többek közt a címlapon, néhány reprodukcióba is belerajzoltak. Kiadói papírkötés, hajtásnyommal, kopott borítóval, tűzött kötés kissé laza, két reprodukció hiányzik (Schubert Ernő: Varró nők és Gárdos Miklós: Kígyóbűvölő).
1931 A Független Művészek Társasága IV-ik kiállításának katalógusa. Nemzeti Szalon 1931. november hó. Benne Andrássy Géza, Kézdi-Kovács László, Klimó István, Udvardy Pál, Viski János, és másokkal. hn., nyn., az utolsó 4 levélen sűrű ceruzás aláhúzással és jegyzetekkel, 8 sztl. lev.
Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész hagyatékából, valamint ceruzás aláhúzásaival és jegyzeteivel.