[Werbőczy István (1465-1541)] Werbőczius illustratus: sive Decretum Tripartitum juris consuetudinarii inclyti regni Hungariae. A magistrato Stephano de Werbőcz. Tyrnaviae (Nagyszombat), 1753, Typis Academicis Societatis Jesu, 569+15 p. Latin nyelven. Fametszetű könyvdíszekkel. Korabeli, gazdagon aranyozott, bordázott gerincű egészbőr-kötés, az elülső szennylapon possessori bejegyzéssel, sérült, ko...
[Werbőczy István (1465-1541)] Werbőczius illustratus: sive Decretum Tripartitum juris consuetudinarii inclyti regni Hungariae. A magistrato Staphano de Werbőcz. Agriae, 1776, Typis Scholae Episcopalis, 615+1 p.+ 8 sztl. lev. Latin nyelven. Fametszetű könyvdíszekkel. Két helyen kézzel festett és egy helyen részben kézzel festett későbbi (modern) kezdőbetűkkel/iniciálékkal. Ritkább egri kiadás! Kora...
Ordo Judiciarius pro omnibus tribunalibus et foris judiciariis Regni Hungariae praescriptus. Pozsony, 1786. Joannis Michaelis Landerer. 171 l. 2 lev. Ed. secundae. Hozzákötve: Benignum rescriptum regium in puncto novae ordinationis universorum fororum Judiciariorum Hungaricorum dd. 12. Decembris Anni 1785. clementer publicatum. Pozsony, 1786. J. M. Landerer. 24 l. Hozzákötve: Ordo universalis taxa...
Kmety Károly: A magyar közjog tankönyve. Bp., 1907., Politzer-féle Könyvkiadó-Vállalat, 563 p. Negyedik, javított kiadás. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötésben, bekötött eredeti papírborítóval, kopott borítóval, néhány lapon ceruzás jegyzettel, a lapok egy részénél a fűzés meglazult (226-255 oldalak között, és a 260-285 oldalak között.)
Moór Gyula: Stammler "helyes jogról szóló tana." Írta és a Magyar Jogászegylet 1911. évi április 22-én tartott teljes-ülésen bemutatta: - -. Magyar Jogászegyleti Értékezések. Új folyam. III. köt. 25. füzet. Bp., 1911, Pfeifer Ferdinánd, (Franklin-ny.), 2+209-293 p. Kiadói papírkötés. A szerző, Moór Gyula által dedikált példány. Moór Gyula (1888-1950) jogtudós, később egyetemi tanszékvezető taná...