15360.
36. Lezárult nagyaukció
Könyvek: Mesekönyvek, ifjúsági irodalom
10 000 Ft
17
Magyar népmesék. Képes kiadás. Kiadja Erdélyi János. Pest, 1855, Heckenast Gusztáv,(Landerer és Heckenast-ny.), 4+194+1 p. Szövegközti fametszetes illusztrációkkal. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Erdélyi János (1814-1868) ügyvéd, költő, népköltési gyűjtő, az MTA rendes tagja, a Kisfaludy Társaság titkára.