Ortvay Rudolf: Mechanika. I-II. rész. - - egyet. ny. r. tanár előadásai alapján kidolgozta: Haáz István Béla. Bp., 1933, Diószegi Lehel, 200+288 p. Kiadói egészvászon-kötések, Gottermayer-kötés.
A szerző, Ortvay Rudolf (1885-1945) fizikus által Fejér Lipót (1880-1959) matematikus részére dedikált példány.