cca 1886 Munkácsy Mihály (1844-1900) festőművész portréja, keményhátú fotó Klösz György (1844-1913) budapesti (városligeti) fényképészeti műintézetéből, felületén kisebb sérüléssel, 16,5x10,5 cm
Nagyajtay György (1909-1993) színész fotója és Szemere Vera (1923-1995) színésznő fotója papírlapon,az egyik fotó két sarkán, valamint a másik fotó felületén törésnyomokkal, 9x6,5 cm
cca 1938 Horthy Miklós kormányzó látogatása a Budapesti Nemzetközi Vásáron, találkozó juhászokkal, hátoldalon pecsételt, Universal Press Association - Szendrő István fotóművész alkotása, felületén törésnyomok, 17,5×11,5 cm
Rákosi Mátyás (1892-1971) politikus a vádlottak padján budapesti a büntető törvényszéken az ellen folytatott per kezdetén, 1935. január. 30, hátoldalán Keystone View Company, Párizs által jelzett vintage fotó, jobb szélén és sarkaiban törésnyommal, 13x17,5 cm, korabeli francia nyelvű sokszorosított kommentárral külön lapon