cca 1920-1930 DDSG Erste Donau-Dampfschiffahrts-Gesellschaft Vienna Danube Tours / Dunai Gőzhajózási társaság képekkel illusztrált, angol nyelvű ismertető prospektusa, kis sérüléssel / illustrated steamship travel guide, slighty damaged, 10 p.
Rühl Lajos: Csillagászati hajózástan. A csillagászat gyakorlati alkalmazása. Bp., 1951., Közlekedés- és Mélyépítéstudományi Könyv- és Folyóiratkiadó Vállalat, 220 p. +4 (fekete-fehér kihajtható képtáblák)+7 (fekete-fehér képtáblák, közte 2 kihajthatóval) t. + 5 (térkép-melléklet) t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Ritka!
Megjelent 1050 példányban.
1958 Tóth Lajos: A balatoni hajózás históriája. Gépelt kézirat, illusztrált félvászon-kötésben, fekete-fehér képekkel illusztrált, a szerző aláírásával,gépelt számozással, kissé kopott borítóval, egy sérült lappal, néhány lapon kisebb szakadással, 8+2+17+2+18+4+26+4+2+7+2+8+4+2+27+4+2+21+10+2+20+2+4+3 p.