18 000 Ft
Antik iszlám, közel-keleti zománcozott réz "Mina" edény. Jelzett. Damaszkusz, Szíria, XIX sz. első fele. d: 32cm, m:24cm Az iszlám és zsidó művészet összefonódásának gyönyörű példája, amelyen gyönyörű zománcos díszítőmotívumok láthatók kék és rózsaszín árnyalataiban. (Pharyah), cuerda seca technikával díszített, amelyet a színes mázak kerámiafelületekre történő felvitelénél alkalmaznak. Sérült! Antique Islamic Bowl, Middle Eastern Enameled Copper (Mina) pot Damascus, Syria. A beautiful example of Islamic art, this copper bowl features lovely enamel works in shades of blue and pink.