10 000 Ft
35
Perzsaszőnyegen kockázó arab gyermekek. Öntött, patinázott és kézzel festett bécsi bronz. Korának megfelelő kopásokkal. Jelzés nélkül. XX. sz. 15,5x9,5x8,5 cm. A bécsi bronz (Wiener Bronze), bronzból készült kisplasztikák gyűjtőneve, amelyeket a 19. század végén és a 20. század elején számos bécsi öntödében készítettek. Különösen a Gründerzeit (Tágabb értelemben a Gründerzeit a Német Birodalom és Ausztria-Magyarország 19. századi gazdaságtörténeti szakaszára utal, amely a széles körű iparosodással kezdődött és a "Gründerkrach"-ig (az 1873-as nagy tőzsdekrachig) tartott.) idején váltak híressé a vonatkozó miniatűr bronzok, mint dísztárgyak. A bécsi bronzfigurák tematikája leginkább erotikus jelenetekre, távoli kultúrák (keletiek, indiánok, mórok) emberalakjaira és fantáziadús állatábrázolásokra összpontosít.