cca 1870 Neueste Karte der Erde. mit Rücksicht auf das Bedürfniss des Handelstandes sowie für den Unterricht an Lehr-Anstalten. Entworfen und gezeichnet von C[arl] F[riedrich] Baur. Stuttgart, ,Verlag von Julius Maier, kézzel színezett litográfia, vászonra kasírozva, korabeli kissé kopott félvászon tokban, jó állapotban, 89x118 cm
1896 B. Kozenns Geographischer Schul-atlas für Gymnasien, Real- und Handelschulen. Vollständig neu bearbeitet von Vincenz von Haardt revidiert von Professor Dr. Friedrich Umlauft. Ausgabe in 59 Karten. Wien, 1896, Ed. Hölzel, 20 p. + 58 számozott térkép, közte 7 kétlapos, kettős számozú kihajtható térképpel + 4 p. 36. Auflage. Német nyelven. Benne az Osztrák-Magyar Monarchia országaira vonatkozó s...
cca 1890-1900 Bereg megye közigazgatási térképe. Hivatalos adatok alapján rajzolta: Hátsek Ignác m. kir. térképész. 1 : 500.000, metsz. és nyomta: Posner Károly Lajos, Bp., Rautmann Frigyes kiadása. Szélén kis sérülésekkel, foltokkal, 37x27 cm
cca 1890-1900 Gömör és Kishont megye közigazgatási térképe. Hivatalos adatok alapján rajzolta: Hátsek Ignác m. kir. térképész. 1 : 500.000, metsz. és nyomta: Posner Károly Lajos, Bp., Rautmann Frigyes kiadása. Szélein kis sérülésekkel, foltokkal, 36,5x27 cm
cca 1890-1900 Trencsén megye közigazgatási térképe. Hivatalos adatok alapján rajzolta: Hátsek Ignác m. kir. térképész. 1 : 500.000, metsz. és nyomta: Posner Károly Lajos, Bp., Rautmann Frigyes kiadása. Hajtva, apró foltokkal, 51x37,5 cm
cca 1890-1900 Pest-Pilis-Solt-Kiskun megye közigazgatási térképe. Hivatalos adatok alapján rajzolta: Hátsek Ignác m. kir. térképész. 1 : 500.000, metsz. és nyomta: Posner Károly Lajos, Bp., Rautmann Frigyes kiadása. Hajtva, kis szakadással, 51x37,5 cm
cca 1890-1900 Szabolcs megye közigazgatási térképe. Hivatalos adatok alapján rajzolta: Hátsek Ignác m. kir. térképész. 1 : 500.000, metsz. és nyomta: Posner Károly Lajos, Bp., Rautmann Frigyes kiadása. Hajtva, néhány kis folttal, 50,5x37,5 cm
cca 1890-1900 Kolozs megye közigazgatási térképe. Hivatalos adatok alapján rajzolta: Hátsek Ignác m. kir. térképész. 1 : 500.000, metsz. és nyomta: Posner Károly Lajos, Bp., Rautmann Frigyes kiadása. Hajtva, szélén apró sérüléssel, 50,5x37,5 cm
cca 1890-1900 Pozsony megye közigazgatási térképe. Hivatalos adatok alapján rajzolta: Hátsek Ignác m. kir. térképész. 1 : 500.000, metsz. és nyomta: Posner Károly Lajos, Bp., Rautmann Frigyes kiadása. Hajtva, szélein kissé sérült, foltos, 51,5x36,5 cm
cca 1890-1900 Trencsén megye közigazgatási térképe. Hivatalos adatok alapján rajzolta: Hátsek Ignác m. kir. térképész. 1 : 500.000, metsz. és nyomta: Posner Károly Lajos, Bp., Rautmann Frigyes kiadása. Hajtva, szélein kissé sérült, foltos, 51,5x36,5 cm
cca 1890-1900 Veszprém megye közigazgatási térképe. Hivatalos adatok alapján rajzolta: Hátsek Ignác m. kir. térképész. 1 : 500.000, metsz. és nyomta: Posner Károly Lajos, Bp., Rautmann Frigyes kiadása. Hajtva, 50,5x37,5 cm