Magyar emlékveretek, plakettek

Tételek száma: 90

Faragó Árpád (1880-1948) 1907(?). "Toldi a farkasokkal" egyoldalas Br plakett (65,12g/43x65mm) T:2 / Hungary 1907(?). "Toldi with the wolves" one-sided Br plaque, sign.: "EV FT 1907" (65,12g/43x65mm) C:XF
30281.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Gábor Mátyás (1891-1944) 1928. "Blaha Lujza 1850-1926" egyoldalas, öntött bronz emlékérem (205mm) fatáblára csavarozva (280x280mm), 2db fotómelléklettel T:1- Hungary 1928. "Lujza Blaha 1950-1976" one-sided, cast bronze commemorative medallion (205mm) screwed on wooden table (280x280mm), with 2 photos C:AU HP 2399. Prohászka László: Két Blaha Lujza-érem története. In: Az Érem 2006/2.17-19.p.
30282.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
207,25
228,57

György Albert (1949-) 1986. "Ady 1877-1919 / Ifjú szívekben élek s mindig tovább" Br emlékplakett fa talpon. (145mm) T:1- / Hungary 1986. "Ady 1877-1919 / Ifjú szívekben élek s mindig tovább" Br commemorative plaque on wooden base (145mm) C:AU
30283.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

Hybl József (1888-1945) ~1912. "Magyar Géprepülők Szövetsége" egyoldalas Br plakett gravírozással (457g/108x164mm) T:2 patina / Hungary ~1912. "Association of Hungarian Airplanes" one-sided Br plaque with engrave. Sign: Hybl József (457g/108x164mm) C:XF
30284.

Kikiáltási ár:
240 000 Ft
621,76
685,71

Karizs János 2019. "Átjáró" Br emlékérem, hátoldalán "É.K.E. (Éremkedvelők Egyesülete) 2019.", peremén "34/31-es" sorszám (329g/97mm) T:1- / Hungary 2019. "Gateway" Br medallion, with "É.K.E. (Association of Medal Lovers) 2019" on the back, and serial number "34/31" on the edge. Sign: János Karizs (329g/97mm) C:AU
30285.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
67,36
74,29

Keviczky Hugó (1879-1944) 1932. "Dr. Kánitz Gyula" egyoldalas Br plakett (253x190mm) sérült márványlapon (422x320mm). A márványlap hátulján fém akasztó felcsavarozva és kézírással halványan olvasható: "Mikszáth Kálmánnak" (valószínűleg Mikszáth Kálmán (1885-1950) politikusnak címezve) és "Megkészítette Keviczky Hugó szobrász 1932 április 4." T:2 Hungary 1932. "Gyula Kanitz, Dr." one-sided Br plaque (253x190mm) on damaged marble table (422x320mm). Sign.: Hugó Keviczky C:XF HP 3080a.
30286.

Keviczky Hugó (1879-1944) 1932. "Dr. Kánitz Gyula" egyoldalas Br plakett (253x190mm) sérült márványlapon (422x320mm). A márványlap hátulján fém akasztó felcsavarozva és kézírással halványan olvasható: "Mikszáth Kálmánnak" (valószínűleg Mikszáth Kálmán (1885-1950) politikusnak címezve) és "Megkészítette Keviczky Hugó szobrász 1932 április 4." T:2 Hungary 1932. "Gyula Kanitz, Dr." one-sided Br plaqu...

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29

Kiss Kovács Gyula (1922-1984) DN "Bem" egyoldalas Sn emlékérem (152g/~83mm) T:2 / Hungary ND "Joseph Bem" one-sided Sn medallion. Sign: Gyula Kiss Kovács (152g/~83mm) C:XF
30287.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
41,45
45,71

30288.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43

Képíró Zoltán (1944-1981) 1975. "MÉE Keszthely - Schwarz Dávid 1850-1897 / Keszthely Város Nagyjai Sorozat III." Br emlékérem (99,13g/60mm) T:1- / Hungary 1975. "MÉE (Hungarian Coin Collectors Association) Keszthely - Schwarz Dávid 1850-1897 / Great People of Keszthely City Serie III" Br commemorative medallion. Sign.: Zoltán Képíró (99,13g/60mm) C:AU  Adamo KE6var
30289.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Konrad Lange (1855-1921) 1846. "József főherceg nádorságának 50. évfordulója", Br emlékérem a főherceg és V. Ferdinánd mellképével, "IOSEPHO PATRVO A A HVNG PALATINO IVBIL CELEB MDCCCXLVI / FERDINANDVS AVSTRIAE IMPERATOR HVNGARIAE REX" (79,62g/54mm) T:2 patina / Hungary 1846. "50th anniversary of Archduke Joseph, Palatine of Hungary" Br commemorative medallion. Sign: Konrad Lange (79,62g/54mm) C:XF patina
30290.

Konrad Lange (1855-1921) 1846. "József főherceg nádorságának 50. évfordulója", Br emlékérem a főherceg és V. Ferdinánd mellképével, "IOSEPHO PATRVO A A HVNG PALATINO IVBIL CELEB MDCCCXLVI / FERDINANDVS AVSTRIAE IMPERATOR HVNGARIAE REX" (79,62g/54mm) T:2 patina / Hungary 1846. "50th anniversary of Archduke Joseph, Palatine of Hungary" Br commemorative medallion. Sign: Konrad Lange (79,62g/54mm) C:X...

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43

Lapis András (1942-) 1985. "Nemzetközi Néptánc Fesztivál 1985 Szeged" Br plakett (~750g/95x32mm) T:1- / Hungary 1985. "International Folk Dance Festival 1985 Szeged" Br plaque. Made by András Lapis (~750g/95x32mm) C:AU
30291.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Lapis András (1942-) 1986. "A Budavári Sikló újjáépítése / Köszönet a közreműködésért / BKV" Br plakett talapzattal (~630g/91x69x58mm) T:1-,2 / Hungary 1986. "Reconstruction of the Budavári Cable Car / Thank you for your contribution / BKV" Br plaque with pedestal. Made by András Lapis (~630g/91x69x58mm) C:AU,XF
30292.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,13
20,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft