11048.
36. Lezárult nagyaukció
Porcelán
700 000 Ft
Zsolnay szecessziós díszváza. Fehércserép. Felületén selyem és magas fényű, magas tüzű labradormázzal festett, reliefszerű stilizált virágok. Apáti Abt Sándor formaterve alapján. Alján jelzett: masszába nyomott 7121 (formaszám) és alapmázzal megegyező kerek, domború, pecsétszerű márkajelzés. Zsolnay, Pécs, 1906. M.: 37 cm, restaurált (pótolt), hajszálrepedéssel. (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL)