Porcelán

Tételek száma: 69

Pásztor János (1881-1945): Magvető. Színesen festett porcelán, apróbb gyári hibákkal. m: 52 cm. Jelzett: Máz alatti zöld, öt templomos védjeggyel, Zsolnay Pécs felirattal. cca: 1910-1920. Gyűjtői darab. Érzelmeket, kötődéseket tudott ábrázolni szobrain, később a megrendelt szobrokon is, nem egyszerűen historizáló szemléletben előadott alkotások a szobrai, amelyből máig oly sok áll tereinken, több annál, az ő szobraival máig szívesen élnek együtt a népek, melegséget, emberséget árasztanak.
11052.

Pásztor János (1881-1945): Magvető. Színesen festett porcelán, apróbb gyári hibákkal. m: 52 cm. Jelzett: Máz alatti zöld, öt templomos védjeggyel, Zsolnay Pécs felirattal. cca: 1910-1920. Gyűjtői darab. Érzelmeket, kötődéseket tudott ábrázolni szobrain, később a megrendelt szobrokon is, nem egyszerűen historizáló szemléletben előadott alkotások a szobrai, amelyből máig oly sok áll tereinken, több ...

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
259,07
285,71
13

Zsolnay dísztál. Hibátlan, korának megfelelő kopásokkal és mázrepedésekkel. Színesen festett és aranyozott porcelánfajansz. Peremén rokályos és áttört díszítmények, öblében keleties virágdekor. Jelzett: alján1880-1890 körüli, masszába nyomott Zsolnay Pécs Madi in Austria-Hungaria jelzés. d: 39.5cm (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL)
11053.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
259,07
285,71

Zsolnay dísztál. Hibátlan, korának megfelelő kopásokkal és gyári tűzrepedéssel. Színesen festett és aranyozott porcelánfajansz. Peremén rokályos és áttört díszítmények, öblében keleties virágdekor. Jelzett: alján 1880-1890 körüli, masszába nyomott Zsolnay Pécs Madi in Austria-Hungaria jelzés, benyomott 4026-os formaszám. d: 45 cm (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL)
11054.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
310,88
342,86

Zsolnay porcelán négy személyes teás készlet kiöntőkkel, cukordobozzal. Historizáló, virágos dekor, 1903 körüli, máz alatti kék jelzéssel. Kézzel festett, jelzett, egyik fedél restaurált.
11055.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
310,88
342,86
10

11056.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
310,88
342,86

Zsolnay kínálótál. Porcelánfajansz, kívül- belül színesen festett virágmintás, külső részén duplafalú áttört díszítéssel. Jelzett: máz alatt kékkel, Made is Austria-Hungary és benyomott ZSOLNAY PÉCS. Fazonszám: 1334. (50) 1880 körül. (Restaurált) Méret: 14x19x19 cm
11057.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
207,25
228,57

Zsolnay fali dísztál. Korának megfelelő kopásokkal, egy apró gyári tűzrepedéssel valamint csorbával. Színesen festett és aranyozott, alap- és kobaltkék mázas porcelánfajansz áttört és szív alakú osztásokkal, illetve festett virágmintás és krizantémos díszítéssel. Jelzett: 1880-1890 körüli, masszába nyomott Zsolnay Pécs, mázalatti kékkel halványan látszódó családi pecsét és Made in Austria-Hungaria jelzés, valamint 3554-es, 36-os és 50-es formaszámok. d: 30 cm. (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL/ONLY PERSONAL COLLECTION)
11058.

Zsolnay fali dísztál. Korának megfelelő kopásokkal, egy apró gyári tűzrepedéssel valamint csorbával. Színesen festett és aranyozott, alap- és kobaltkék mázas porcelánfajansz áttört és szív alakú osztásokkal, illetve festett virágmintás és krizantémos díszítéssel. Jelzett: 1880-1890 körüli, masszába nyomott Zsolnay Pécs, mázalatti kékkel halványan látszódó családi pecsét és Made in Austria-Hungaria...

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,53
142,86

Zsolnay modern tulipán váza, eozin mázas, plasztikus díszítésekkel, jelzett, hibátlan, m:16 cm
11059.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
56,99
62,86
23

Zsolnay eozin mázas váza, porcelánfajansz. Jelzett. Pécs, 1920 körül. Peremén egy apró hajszálrepedés, korának megfelelő kopásokkal, mázrepedésekkel. m: 27 cm
11060.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71
10

Zsolnay dísztányér. Porcelánfajansz, felületén magas tüzű színes mázakkal festett és kontúraranyozott keleties virágdekor. Talpperemén apróbb kopások, peremén egy minimális lepattanás. - Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay, Pécs és 431 (formaszám), valamint máz alatti kékkel festett családi jegy. - Zsolnay, Pécs, 1890 körül. d: 21 cm (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL/ONLY PERSONAL COLLECTION)
11061.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
15

Herendi. Szávoszt Katalin (1941- ): Afrodité. Színesen, kézzel festett porcelán, jelzés nélkül, tűzrepedésekkel, m:29cm Egyedi művész példány! Gyűjtői darab.  "Nők kertje címen 1996-tól készítek porcelán plasztikákat. Női figurákat, "akik" ülnek, állnak, pihennek ágyakon, különböző párnákon. Ez egy női világ mindazokkal a tulajdonságokkal, amelyek szerintem a női lét sajátjai: a természetesség, kedvesség, némi erotika és könnyed szerepjátszás. Ennek a vonulatnak a folytatása a most bemutatott Herendi áttört oszlopon ülő kalapos lány, a szélfútta, hosszú ruhás, távolba néző és láblógató társa, a párnán heverésző, hosszú hajú és a labdán ülő cirkuszi fiatal lány. Mindegyik egy-egy pillanatot őriz, az elengedettség, a merengés pillanatát, ami oly fontos egy nő életében. Ezek a harmónia, a magába feledettség percei, egyben a dolgok kisimításának ideje is. A figurák a megelőző periódushoz képest felöltöztek. Ruhát viselnek, az alkalomhoz illő, örök darabokat. Amikor 1999 elején megkaptam a lehetőséget, hogy a Herendi-masszát kipróbálva figurákat alkossak, mintegy 38 különböző alak készült. Ezekből születtek meg a mostaniak. Sok rajz, dekortery, anyagvázlat előzi meg az eredményt, és főleg sok-sok közös munka kiváló herendi szakemberekkel. A figurák öntéssel készülnek, míg a rájuk kerülő drapéria szabad kézzel. Ezzel a sajátos technikával tudunk eljutni a porcelánanyag vékonyságának és áttetszőségének lehetséges határáig. A szabadkézi technikával egy koreográfián belül ismételhetők a mozgást követő redők, fokozva az egyediséget. A dekornál igyekeztem maximálisan ,,élni" hagyni a porcelánt és az anyagredőket. Így a felülethez alkalmazkodni képes rajzos dekorokat terveztem."  Szávoszt Katalin
11062.

Herendi. Szávoszt Katalin (1941- ): Afrodité. Színesen, kézzel festett porcelán, jelzés nélkül, tűzrepedésekkel, m:29cm Egyedi művész példány! Gyűjtői darab. "Nők kertje címen 1996-tól készítek porcelán plasztikákat. Női figurákat, "akik" ülnek, állnak, pihennek ágyakon, különböző párnákon. Ez egy női világ mindazokkal a tulajdonságokkal, amelyek szerintem a női lét sajátjai: a természetesség, ke...

Kikiáltási ár:
85 000 Ft
220,21
242,86

Óherendi Viktória mintás nagy füles kaspó, kézzel festett porcelán, jelzett, hibátlan, apró festék nyomokkal. m: 20,5 cm d: 27 cm
11063.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft