Hollóházi Szász Endre (Jurcsák László) Stúdió díszváza. Színesen festett és aranyozott porcelán. Alján jelzett, bélyegzett márkajelzés: Szász-Studió Hollóháza catalog signált, Artist prf. Művészpéldány: Jurcsák László forma, Szász Endre dekor. Gyári mázhibákkal, apró kopásokkal. m:22cm (gyűjtői darab)
Egy barokk ruhába öltözött úr, porcelán. Alján Dionys Pozsonyi Borozó etikettel. 1860 körül. m: 14 cm A talapzat elülső oldalán ez olvasható: ,,Ich bin klug und weise, und mich betrügt man nicht." -Albert Lortzing(1801-1851) (Okos és bölcs vagyok, és nem csapnak be) 1837-es "Zar und Zimmermann" című operájának felfuvalkodott polgármesterére utalva). A figura fején egy fekete tricorn kalap van. A t...
Schütz Cilli fali dísztál. Színes mázakkal festett fajansz. Öblében leopárdcápa korallok között. Jelzett. Korának megfelelő mázrepedésekkel. d: 42 cm (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL)
Fali dísztál pár. Színes mázakkal festett fajansz. Öblében Ámor és Psziché jelenettel. Jelzett. Formaszám: 20672. XIX sz. második fele. Korának megfelelő mázrepedésekkel, mázhibával és kopásokkal. d: 40 cm (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL)