Bory Jenő (1879-1959) - Kézimunkázó lány 1910.
Patinázott kerámia. Talapzaton jelezve: Bory J. 1910
Sérült és restaurált. Strobl Alajos szobrásznövendéke volt. m: 42,5 cm
Deim Pál (1932-2016): Bábu.
Patinázott bronz, márvány talapzaton. Jelzés nélkül. 15x9,5x28cm
Deim Pál művészetében, a stilizált bábu az egyik legjellegzetesebb motívuma, amely mint egy embernek a emlékműve, mely térsíkok közé van szorítva, jelenik meg, mind a festészetében úgy a kisplasztikáin is. Foglalkoztatta a magányosság és az emberben lévő kettősség és a világban helyét kereső ember kérdése is. Barcsay Jenő és Vajda Lajos művészete egyszerre inspirálta.