Szőnyi István (1894-1960): Rézkarc album, 100 db-os rézkarc, papír, 44x61 cm minden lap jelzett, Bp., 1956 Koller Galéria (Koller György kiadása) Korabeli haránt alakú bőr kötésben, réz veretekkel, karton tékában. / 100 pcs of etchings on paper, all of them signed, in original album issued 1956
Ámos Imre (1907-1944): Kapporo. Linómetszet, papír, jelzett. Az 1940-ben megjelent Zsidó ünnepek c. mappából, VII. sz. lap. Jobb oldalán kissé sérült (kisebb lyukkal). 35x28 cm / Imre Ámos (1907-1944): Kapparot. Linocut on paper, signed. From the album Jewish holidays (1940), sheet nr. VII. Slightly damaged (small hole on the right side). 35x28 cm
Gönczi-Gebhardt Tibor (1902-1994): "Nem domborul sehol a sírja, mégis-mégis gyászolják sírva, Aki élőhalottként ott maradt, Szibéria fagyos ege alatt". Tus, papír. Jelezve balra lent. Hátoldalán korabeli felirattal: "Eredeti, Kis Ujság, 1929 okt 31 címlap". Feltehetően a címlap egyik, nem megvalósult terve, Gönczi-Gebhardt Tibor egyik korai műve. 23x23 cm
Deli Antal (1886-1960): Firenzei piac, 1926. Szén, papír. Jelezve balra lent. Üvegezett fa keretben. 46×34 cm / Antal Deli (1886-1960): Market in Firenze, 1926. Charcoal on paper. Signed lower left. Framed. 46×34 cm
Bene Géza (1900-1960): Egyedül, 1944. Ceruza, papír, jelezve jobbra lent. Paszpartuban, üvegezett fa keretben, 19x26,5 cm / pencil on paper, signed lower right, framed
Kaesz Gyula (1897-1967): Art-Deco díszletterv a "Karván"-színház "August Stramm: Ébredés" c. darabjához, ceruza, papír, papírra ragasztva, jelzés nélkül, 13x23 cm / pencil on paper, unsigned, mounted on paper
Farkasházy Miklós (1895-1964): Szín és forma variációk. Akvarell, tus, papír. Hátoldalán feliratozott és Pápai Antal műgyűjtő címkéjével és szignójával. 12x61 cm / watercolour and ink on paper, signed on the reverse
Johan Hugó (1890-1951): Pécsi hegyoldal, 1924. Akvarell, papír, jelzett, kartonra kasírozva. Proveniencia: Johan Hugó hagyatéka. 22x29 cm. Johan Hugó 1891-ben született Pécsett. A tízes években több éven keresztül Dobrovics Péter mellett tanult festeni, kinek aktivista stílusa erősen hatott művészetére. Tagja volt a Pécsi Művészkörnek. 1921-ben Stefán Henrikkel és Molnár Farkassal itáliai tanulmán...
Schadl János (1892 - 1944): A festő és múzsája 1939. Olaj, rétegelt falemez. Jelzett. 50x41,5 cm Reprodukálva: "https://hu.wikipedia.org/wiki/Schadl_J%C3%A1nos_(fest%C5%91)#/media/F%C3%A1jl:Schadl_-_Painter_and_his_muse.jpg"
Scheiber Hugó (1873-1950): Táncosnő. Vegyes technika, papír, jelezve balra lent. Proveniencia: Korábban Wiesner László szegedi iparművész, bútortervező, lakberendező tulajdonában az 1930-as/40-es években. Üvegezett fa keretben. 69×49 cm / Hugó Scheiber (1873-1950): Dancer. Mixed technique on paper, signed lower left. Provenance: Formerly in the possesion of furniture designer, decorator László Wie...
Schneuer, David (1905-1988): Éjszakai élet. Színes hidegtű, kézzel színezett, papír, jelzett. 33x49 cm. Üvegezett fakeretben. / Schneuer, David (1905-1988): Night life. Drypoint on paper, hand coloured, signed. 33x49 cm. Framed.
Fried Pál (1893-1976): Beduin tevével. Pasztell, papír. Jelzett. 44,5x32 cm. Proveniencia: Korábban Szakál Géza (1883-1959) fényképész, fotóművész tulajdonában. Fried Pál művészetében az orientális,. arab világból ismert motívumok egy észak-afrikai utazás során tűntek fel. 1931-ben szeptemberében-októberében járt Tuniszban, az akkori francia gyarmati városban. Feltehetően ekkor vagy ez után készül...