1917 Hadivonat a Havasokon (Gura-Fontena). Első világháborús osztrák-magyar vasútállomás a Borsa-Priszlop-Jakobeny keskeny nyomtávolságú gőzüzemű tábori vasútvonalon az erdélyi hegyekben. K.u.K. Prislopbahn gőzmozdony és katonák, vonat. Vider Hers kiadása / WWI Austro-Hungarian military railway station of the Borsa-Prislop-Iacobeni narrow gauge steam powered field railroad in the Transylvanian mo...
A Világháború kitörése 1914. július 28. Ferenc Ferdinán főherceg és Zsófia hercegnő emlékére. Első világháborús osztrák-magyar katonai mechanikus lap II. Vilmossal és Ferenc Józseffel. Az Uránia Országos Nővédő Egyesület kiadványa / WWI Austro-Hungarian and German military propaganda (Viribus Unitis). Mechanical postcard (Wilhelm II and Franz Joseph) (EB)
1917 Mut, Kraft und Ehr, ziert deutsche Wehr! / Első világháborús német katonai propaganda / WWI German military propaganda (felszíni sérülés / surface damage)
Italia - In deiner Hand seh'n wir den Mordstahl blinken.. Offizielle Karte für Rotes Kreuz, Kriegsfürsorgeamt, Kriegshilfsbüro Nr. 149. / Első világháborús olasz-ellenes katonai propaganda / WWI Austro-Hungarian K.u.K. military art postcard, Anti-Italian propaganda. litho (EB)
Cimitero Militare al Passo Pordoi, Gruppo del Sella Boé (Südtirol) / Első világháborús osztrák-magyar katonai hősi temető Dél-Tirolban: Dr. Hinteregger Alois, Kurt Wolf, Todt Johann, Spinnel Johann, Hess v. Hessenthal Ludvig, Frudak Franz / WWI K.u.k. Austro-Hungarian military heroes cemetery in South Tyrol. Fot. Ghedina
1916 Cesare Battisti scende le scale della fossa seguito dal Cappellano Militare. Ed. Fot. Sergio Perdomi, Trento / Battisti, osztrák állampolgárságú olasz irredentista felségárulás miatti kivégzése előtt, osztrák-magyar katonák / Battisti, Italian irredentist with Austrian citizenship before his execution for high treason, K.u.k. Austro-Hungarian soldiers
1916 Cesare Battisti viene consegnato au suoi carnefici. Ed. Fot. Sergio Perdomi, Trento / Battisti, osztrák állampolgárságú olasz irredentista felségárulás miatti kivégzése előtt miután átadják az osztrák-magyar katonáknak / Battisti, Italian irredentist with Austrian citizenship before his execution for high treason, K.u.k. Austro-Hungarian soldiers
1941 Győr, vegyi harc század egy hónapos katonáinak csoportképe . Szitter fényk. Győr, Árpád út 40. / WWII Hungarian soldiers of the chemical warfare squadron. photo
1917 Első világháborús osztrák-magyar katonai építőcsapat, Csernavka falu délkeleti kijáratánál készített híd, Bukovina határszéle / WWI Austro-Hungarian K.u.k. military road and bridge construction near Chornivka, soldiers. photo