Farkas Emőd: Megölt szivek. Regény egy kötetben. Bp., 1895, Wodianer F. és Fiai, 307+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval, foltos címlappal, helyenként foltos lapokkal. A szerző, Farkas Emőd (1866-1920) által Gyarmathy Lajos 1848/49-es honvéd hadnagy részére DEDIKÁLT példány (a dedikáció lapszéli körbevágás miatt részben hiányos), Gyarmathy Lajos saját kezű bejegyzé...
Imre Sándor: A magyar irodalom és nyelv rövid története. Iskolai és magán használatra irta - - debreceni ref. főiskolai tanár a M. Tud. Akadémia lev. tagja. Debreczen, 1874. ifj. Csáthy Károly. 303 p + 4sztl. Bárány Ignác. (1833-1882) iskolaigazgató pecsételt ex libirséből. Későbbi félvászon kötésben
Takáts Gyula: Villámok mértana. Bp., 1968., Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző, Takáts Gyula (1911-2008) Kossuth-díjas költő, író, által dedikált példány. + hozzá a szerző egy autográf dedikációval ellátott képeslapja
Kerék Nándor: Tiszaeszlár idejéből. Regény. (Pécs), 1925, Pécsi Irodalmi és Könyvnyomdai Rt., 244 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, kissé foltos, helyenként kissé sérült lapokkal, az első 36 oldalt érintő szakadásokkal. Ritka!
Comenius, Johannes Amos: A világ útvesztője. Ford.: Dobossy László. Komor Ilona tanulmányával és jegyzeteivel. Bp., 1961, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé foltos borítóval és lapélekkel. Számozott (451./550) példány.