Dászkál György: Lóisme, tekintettel a boncz- és élettanra, a fajtatan és fogtanra, küllemtanra, patkolástanra, bel- és külbetegségek megismerésére és gyógykezelésére. Kecskemét, 1881., Scheiber József, (Tóth László-ny.), XIV+452 p.+2 (kihajtható táblák) t. Szövegközti rajzokkal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, régi intézményi bélyegzésekkel, névbélyegzéssel, a címlapon kis hiánnyal, apró sza...
Hunczovsky, Johann Nepomuk: Anweisung zu chirurgischen Operationen. Für seine Vorlesungen bestimmt. Zweyte vermehrte Auflage. Wien, 1787., Rudolph Graffer und Co, XXVI+340 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötés, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel.
Johann Heinrich Moritz Poppe: Allgemeines Rettungsbuch oder Anleitung vielerlei Lebensgefahren, welchen die Menschen zu Lande und zu Wasser ausgesetzt sind, vorzubeugen , und sie aus den unausweiachlichen zu retten. Hannover-Pyrmont,1805, Verlage der Helwinschen Hofbuchhandlung, 592 p. Német nyelven. Korabeli kopott kartonált papírkötés, a borítón javításnyomokkal.
Herman Ottó: A magyar nép arcza és jelleme. Bp., 1902., Kir. M. Természettudományi Társulat,(Hornyánszky-ny.), 4+212 p.+11 t. Szövegközti illusztrációkkal. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, Frankl és Werner-kötés, a borítón kopásnyomokkal, de belül jó állapotban.
Kolligátum a Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat által 1867-1869 között kiadott munkákból: Erlenmeyer, A[dolf Albrecht]: A gyógyszerek bőralá-fecskendezése. (Injectio subcutanea.) Ford.: Lendvay Benő.; Erlenmeyer, A[dolf Albrecht]: Az agyüterek értömülése. (Die Embolie der Hirnaterien.) Ford.: Koller Gyula. ; Sigmund Károly Lajos: A bedörzsölési gyógymód a bujakóralakoknál. Ford.: Gabriely Kál...
A Magyarhoni Földtani Társulat munkálatai. V. köt. Szerk.: Hantken Miksa. Pest, 1870, Légrády-ny., (2)+231+(3) p. + 4 t. (kihajtható mellékletek). Magyar és német nyelven. Átkötött, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, az eredeti elülső papírborító bekötve.
[Norr, Erhard]: Manuale chirurgicum Avagy chirurgiai uti-társ, Mellyben Az egész Anatomia, Égi Jegyeknek ereje, a' testi tagokon külsőképen történhető nyavalyák' és eseteknek Az Seb kötés, ér-vágás, vagy akar minémű Chirurgiai foglalatosság által teendő Orvoslása. Ezen kívül A' Flastrom' és Ungventumoknak készítése, rövid kérdések által magyaráztatott és most elsőben magyar nyelven ki-botsáttatott...