1861 Országgyűlési beszédek gyűjteménye, 32 beszéd + 1 határozati javaslat + 1 képviselőházi fölirat. Mindegyik kiadvány a Magyarország folyóirat önálló mellékleteként jelent meg. Deák Ferencznek május 13-án tartott beszéde. A "Magyarország" 113. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 36 p.; Haynald Károly erdélyi püspök junius 17-én a felsőházban tartott beszéde. A "Magyarország" 113. szá...
Dr. Karl Bartz: Großdeutschlands Wiedergeburt - Weltgeschichtliche Stunden an der Donau. Diessen am Ammersee, 1938: Arbeitsgemeinschaft Südwestdeutsche Verlagsgesellschaft & Raumbild-Verlag 100 térbeli fényképfelvételell, nézőkével. 88 p + 7 t + 100 fotó Kiadói egészvászon kötésben, kis sérüléssel / with 100 photos and viewing device.
André Simon: Hitler irányító vagy eszköz. Ontario, cca 1940 Kanadai Magyar Könyvkiadó. Kiadói papírkötésben, Ertsey Péter könyvgyűjtő ex librisével, melyet Kopasz Márta (1911-2011) grafikus tervezett.- A könyv kommunista szemszögből mutatja be Hitler működését., írója eredeti neve Otto Katz (1895-1952) cseh kommunista ügynök.
Benkő József: Transsilvania specialis I-II. köt. Erdély földja és népe. Ford., bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel közzéteszi: Szabó György. Bukarest-Kolozsvár,1999., Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Ritka! Első magyar nyelvű kiadás!
Emlékkönyv Szent István király halálának kilencszázadik évfordulóján. I-III. kötet. A Magyar Tudományos Akadémia felkérésére szerkesztette Serédi Jusztinián. Bp., 1938., MTA, (Franklin-ny.),4+602+1 p.;4+658+1 p.+1 (kihajtható hasonmás) t. + 1 (kihajtható térkép) t; 691+1 p. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrált. A harmadik kötet végén a téma bibliográfiájával. Egységes, kiadói ...
Szilágyi Sándor: Erdélyország története tekintettel mivelődésére. I-II. köt. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv kiadása és nyomása, 1 (hártyapapírral védett díszcímlap, Báthori István, kőnyomat) t.+XV+462+4 p.; 1 (hártyapapírral védett díszcímlap, Bethlen Gábor, kőnyomat) t.+VIII+511 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérülésekkel, foxing foltos lapokkal. ...
A románok története. Különös tekintettel az erdélyi románokra. Szerk.: Gáldi László és Makkai László. Magyar Történelmi Társulat könyvei VI. [Bp.,1941.],Magyar Történelmi Társulat, 428 p.+7 (fekete-fehér képtáblák) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Vaszary Kolos: I. Ulászló magyar király esküszegése és a várnai veszedelem. Győr, 1884, özv. Sauervein Gézáné, (2)+204 p. Korabeli dombornyomott egészvászon-kötésben, díszes, aranyozott gerinccel, aranyozott lapélekkel, a gerincen kisebb kopásnyomokkal, néhány kissé foltos lappal, egyébként jó állapotban, tulajdonosi bélyegzővel.
Horváth Mihály: Magyarország függetlenségi harczának története 1848 és 1849-ben. I-III. köt. Genf, 1865., Puky Miklós, XIX+615 p., XI+616 p., XI+605+2 p. Első kiadás. Korabeli átkötött aranyozott félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, benne aláhúzásokkal, az utolsó szennylapon possessori bejegyzéssel.
Napoleon császár élete és az 1792-ki franczia forradalom rövid vázlata I-II. köt. Pest, 1850, Heckenast Gusztáv, 8+480 p., 4+419 p. Első magyar nyelvű kiadás. Korabeli átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, a II. kötet címlapja kijár.
Szilágyi János: A dáciai erődrendszer helyőrségei és katonai téglabélyegei. Dissertationes Pannonicae Ser. II. No. 21. Bp., 1946, Pázmány Péter Tudományegyetem Érem- és Régiségtani Intézete, 91 p.+XX t. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, kissé sérült borítóval, a hátsó borító egyik sarkán hiánnyal, de belül jó állapotban és felvágatlan lapokkal.