Geschichte des Diósgyőrer K. Ung. Eisen- und Stahlwerkes. 1765-1910. (A Diósgyőri M. Kir. Vas- és Acélgyár története. 1765-1910.) Miskolc, 1910., Szelényi és Társa, 85 p.+2 (Situationsplan des Eisen- und Stahlwerkes, Situationsplan der Fabrikskolonie, kihajtható térképek, 21x40 cm, 21x32 cm) t. Az elülső borító belsejében a diósgyőri gyár látképével: Ansicht des Diósgyőrer Eisen- und Stahlwerkes i...
Algerische Staatseisenbahnen Vom Meer zur Wüste Sahara. Berge, Römische Ruinen, Oasen. Autocarausflüge. Autocars-Ausfluege. Veranstaltet von den Algerischen Staatseisenbahnen. Saison 1929-1930. Alger, (1929), Baconnier Fréres, 31+1 p. +1 (kihajtható térkép, 20x26 cm.) Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói illusztrált papírkötés. Rendkívül ritka szakmunka!
Kiss Mária Hortensia: Kiszombor története. (Falutanulmány.) Csanádvármegyei Könyvtár. 35. Makó,(1940.),Makói Könyvnyomda, 166+1 p.+17 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
1896 Budapest und seine Ausstellung. Illustrierte Fűhrer mit 2 Plänen. 63p + 2 kih. térk. Az Ezredéves Országos Kiállítás prospektusa. Festett egészvászon kötésben
Les efforts culturels de la Hongrie de 896 ? 1935. Bp., Comité central des stations balnéaires, thermales et climatiques de Budapest. 319p. Budapest és Magyarország dombornyomott címerével díszített, aranyozott egészbőr kötésben sarkán minimális kopással.
Solymossy Sándor: Uti rajzok. Képek Boszniából, Horvátországból és Dalmáciából. Bp.,1901, (Pesti Könyvnyomda Rt.), 4+244+1 p. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel. Ritka kötésváltozat.
Vass Klára: Buda német utcanevei - A Vár és Újlak utcanevei 1696-1872. Német Philologiai Dolgozatok XXXIX. Bp., 1929., Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek) Nemzeti Könyvkereskedése, 133 p.+ 2 (térképek, közte 1 kihajtható térkép, előttük feliratos hártyapapírral) t. Átkötött modern egészvászon-kötés.
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Man and mistery in Asia. Ford.: Sajó Aladár. Modern utazók, felfedezők Könyvtára. Bp., [1925]. Franklin, 267+1 p. Első magyar kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötés, egészen apró kopásnyomokkal a borítón, a gerinc alsó részén egészen apró sérüléssel, szép állapotban. A mű szerepel az 1945-...
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: A sötét kelet árnyéka. The shadow of the gloomy est. Ford.: Balassa József. Modern Utazók Felfedezők Könyvtára. Bp., [1925]. Franklin, 143+1 p. Első magyar kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötés, egészen kis kopásnyomokkal a borítón, jó állapotban. A mű szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott ...