Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 34

15024.

Geschichte des Diósgyőrer K. Ung. Eisen- und Stahlwerkes. 1765-1910. (A Diósgyőri M. Kir. Vas- és Acélgyár története. 1765-1910.) Miskolc, 1910., Szelényi és Társa, 85 p.+2 (Situationsplan des Eisen- und Stahlwerkes, Situationsplan der Fabrikskolonie, kihajtható térképek, 21x40 cm, 21x32 cm) t. Az elülső borító belsejében a diósgyőri gyár látképével: Ansicht des Diósgyőrer Eisen- und Stahlwerkes i...

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Algerische Staatseisenbahnen Vom Meer zur Wüste Sahara. Berge, Römische Ruinen, Oasen. Autocarausflüge. Autocars-Ausfluege. Veranstaltet von den Algerischen Staatseisenbahnen. Saison 1929-1930. Alger, (1929), Baconnier Fréres, 31+1 p. +1 (kihajtható térkép, 20x26 cm.) Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói illusztrált papírkötés. Rendkívül ritka szakmunka!
15025.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Kiss Mária Hortensia: Kiszombor története. (Falutanulmány.) Csanádvármegyei Könyvtár. 35. Makó,(1940.),Makói Könyvnyomda, 166+1 p.+17 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15026.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

1896 Budapest und seine Ausstellung. Illustrierte Fűhrer mit 2 Plänen. 63p + 2 kih. térk. Az Ezredéves Országos Kiállítás prospektusa. Festett egészvászon kötésben
15027.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
19

Les efforts culturels de la Hongrie de 896 ? 1935. Bp., Comité central des stations balnéaires, thermales et climatiques de Budapest. 319p. Budapest és Magyarország dombornyomott címerével díszített, aranyozott egészbőr kötésben sarkán minimális kopással.
15028.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Solymossy Sándor: Uti rajzok. Képek Boszniából, Horvátországból és Dalmáciából. Bp.,1901, (Pesti Könyvnyomda Rt.), 4+244+1 p. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel. Ritka kötésváltozat.
15029.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Árva János: Boszorkányperek Csanádvármegyében. Csanádvármegyei Könyvtár. 8. Makó,1927,Gaál László-ny., 22 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15030.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
20

Vass Klára: Buda német utcanevei - A Vár és Újlak utcanevei 1696-1872. Német Philologiai Dolgozatok XXXIX. Bp., 1929., Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek) Nemzeti Könyvkereskedése, 133 p.+ 2 (térképek, közte 1 kihajtható térkép, előttük feliratos hártyapapírral) t. Átkötött modern egészvászon-kötés.
15031.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Man and mistery in Asia. Ford.: Sajó Aladár. Modern utazók, felfedezők Könyvtára. Bp., [1925]. Franklin, 267+1 p. Első magyar kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötés, egészen apró kopásnyomokkal a borítón, a gerinc alsó részén egészen apró sérüléssel, szép állapotban.   A mű szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján
15032.

[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Man and mistery in Asia. Ford.: Sajó Aladár. Modern utazók, felfedezők Könyvtára. Bp., [1925]. Franklin, 267+1 p. Első magyar kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötés, egészen apró kopásnyomokkal a borítón, a gerinc alsó részén egészen apró sérüléssel, szép állapotban. A mű szerepel az 1945-...

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
20

[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: A sötét kelet árnyéka. The shadow of the gloomy est. Ford.: Balassa József. Modern Utazók Felfedezők Könyvtára. Bp., [1925]. Franklin, 143+1 p. Első magyar kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötés, egészen kis kopásnyomokkal a borítón, jó állapotban.   A mű szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján
15033.

[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: A sötét kelet árnyéka. The shadow of the gloomy est. Ford.: Balassa József. Modern Utazók Felfedezők Könyvtára. Bp., [1925]. Franklin, 143+1 p. Első magyar kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötés, egészen kis kopásnyomokkal a borítón, jó állapotban. A mű szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott ...

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
22

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft