Nyáregyházi báró Nyáry Jenő (1836-1914) ősrégész, barlangkutató, császári és királyi kamarás portréja díszmagyarban és karddal, több hazai és külföldi kitüntetéssel dekorálva. Fotó, kartonra ragasztva, Üvegezett fakeretben. 13,5×8,5 cm.
Váradi Antal (1854-1923) bölcseleti doktor, drámaíró, a Kisfaludy Társaság tagja és a Petőfi Társaság főtitkára, udvari tanácsos, országos színművészeti akadémiai igazgató. Váradi Aranka színésznő édesapja kabinetfotó 21x11 cm
cca 1880 Ledeczi-Schenk Adolfné báró podhrágyi Popper Jeanette (1850-1917) fotója, keményhátú fotó Krziwanek bécsi műterméből, a felületén kis foltokkal, 22x13 cm
cca 1946-1948 Tildy Zoltán (1889-1961) köztársasági elnök és Károlyi Mihály (1875-1955) egykori köztársasági elnök kézfogásának fotója, Magyar Központi Híradó Rt. Schenk Fotó bélyegzéssel, a hátoldalon feliratozva, bélyegzéssel, címkével, 11x17 cm
1895 Zichy Miklós (1856-1915) politikus és vadásztársainak fotója, keményhátú fotó, a hátoldalán Zichy Miklós saját kezű aláírásával és dátumozásával (Zala, 7/11 95.), kissé kopott kartonal, "Zichy M." szárazbélyegzéssel, a felületén bejelöléssel, 12x16 cm
1908 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus, a Pesti Hírlap munkatársa, vintage keményhátú fénykép Schubernig P. budapesti műterméből, hátoldalán Kézdi-Kovács László autográf feliratával, 20x10 cm
1935 ifj. Czene Béla (1911-1999) festőművész és Hikádi Erzsébet (1911-2008) festőművész esküvői fotója, Inkey Tibor (1908-1998) fényképész pecséttel jelzett felvétele, törésnyomokkal, 23x17 cm
cca 1900 kiróczi és bethlenfalvi Glósz Kárlmánné, született csíkszentgyörgyi Mártonffy Margit (1875-1940) kabinetfotója Perlgrund Lajos egri műterméből 11x18 cm