1944 A svájci követség menlevele (Schutzpass) Oskar Szamekiu a volt román diplomáciaimisszió feleségének részére, mentesítő igazolás Lutz követségi titkár aláírásával.és szovjet feljegyzésekkel. Szakadásokkal. / 1944 Schutzpass of the Swissconsulat for the wife of Mr. Samekiu doctor of the ex Romanian diplomatic mission.Tears
1939 Endre László, későbbi nyilas államtitkár, Pest-megyei alispán rendelete, a zsidótörvény végrehajtásáról, mely szerint akik zsidónak tekintendők, azok kötelesek ezt a etényt az elöljáróságon bejelenteni. Plakát. 32x48 cm Hajtva
1861 Magyar Izraelita, Pest, 1861. jan. 3., I. évf. 1. sz. Szerk.: Rokonstein Lipót rabbi. Pest, 1861, Boldini Róbert, kissé foltos borítóval és lapokkal, egy lapon egészen apró lapszéli szakadásokkal, 8 p. Az első lapon adóbélyegzéssel. Első magyar nyelvű zsidó hetilap I. évf. 1. száma.
1944 'M. Kir. Miniszterelnökség' 'Szigorúan bizalmas!' felszólítása özv. Bary Józsefné, Bary József (1858-1915) kúriai bíró, a tiszaeszlári bűnper vizsgálóbírójának özvegye részére, hogy: "Mentesítési kérelme ügyében saját, valamint mentesíteni kért családtagjainak születési és házassági anyakönyvi kivonatait e felszólítással együtt azonnal küldje be az alábbi címre..." Borítékkal, 1944. okt.
1927.XI.27.Bp. Maxa Nordau (1897-1993) francia-zsidó festőművész levele Gerő Ödön (1863-1939) művészeti író, a Pester Lloyd belső munkatársának, amelyben megköszöni neki a kiállításáról írt kritikát. Maxa Nordau Max Simon Nordau, eredeti nevén Südfeld Simon Miksa (1849-1923) orvos, újságíró, cionista lánya volt, 1927 novemberében-decemberében több héten keresztül Budapesten tartózkodott. Maxa Nord...
1940 201/7. Tábori Vegyes Munkás Század (Tábori Zsidó Munkás Század) levelezőlapok, 6 db, munkaszolgálatos által hazaküldött lapok a mindennapi élet beszámolóival, családról való érdeklődéssel
1940 M. Kir. 207/3. KLGS Munkásszázad zsidó munkaszolgálatos által hazaküldött levelezőlapok, 9 db, mindennapi élet beszámolóival, családról való érdeklődéssel
1945 Bp., gyűjtőfogházba küldött tábori posta levelezőlap, zsidók deportálásával kapcsolatos tevékenység vádjával fogvatartott személy részére. ,,(...) egyébként rém jó hírt hozott, mert megvannak a zsidó nők, akik a gyárba, a gettóba voltak (...)" Országos Gyűjtőfogház Budapest bélyegzővel.