Wehrmacht 1935M tiszti dísztőr WKC Solingen gyártói jelzéssel, kissé sérült bakelit markolattal, csatlékkal, kardbojttal. Beregfy Károly (1888-1946), a Szálasi kormány később kivégzett hadügyminiszterének hagyatékából / Wehrmacht 1935M Third Reich Army officers' dress dagger with small damage on the grip / Heer (WH) Dolch für Offiziere .
95/31M Mannlicher tiszti krómozott bajonett FGY gyártói jelzéssel hüvellyel, papuccsal, szép állapotban. 36 cm Beregfy Károly (1888-1946), a Szálasi kormány később kivégzett hadügyminiszteréjé volt.
cca 1940 Főtiszti kardbojt extra kivitel, zománcozott trikolor, fém korona. Beregfy Károly (1888-1946), a Szálasi kormány később kivégzett hadügyminiszteréjé volt. / High officer portepee. Enameled
cca 1860 Konstábler bot. Rendőr bot. Az 1848-ben megalapított majd 1861-ben újjáalakult pesti rendőrség hatalmi jelképe, rajta Pest 1848 felirattal, és Pest város címerével. Fém, fa, egy címer hiányzik. / Constable stick of a Hungarian policeman. One sign missing. 28 cm
1916 Ezüst cigarettatárca a Központi Hatalmak zománc címereivel, arany lap berakással (18k). Belül emlék gravírozással "Isonzo-Armee 1915-1916 5 AK Verkehrsgruppe" valamint katonatisztek aláírásaival 144 g 8x8 cm / Silver cigarette box with enameled coat of arms of the Central Powers. With inscription commemorating the Isonso offensive. 144 g
Carl Zeiss Jena Feldstecher 8 Fach (8x) távcső, 1900 körül. Réz, bőr borítással. Hibátlan lencsékkel. Korabeli, gravírozott jelzésekkel: Carl Müller bécsi optikus üzlete (Wien, Mariahilfer Strasse), illetve K. V. Botló (Botló Károly) tulajdonosi jelzéssel. Korának megfelelő kopásokkal, az egyik okulár szélén sérüléssel, 15x11 cm. Kissé viseltes, sérült bőr tokban. / Carl Zeiss Jena Feldstecher 8 F...