11390.
39. Lezárult nagyaukció
Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek
200 000 Ft
19
XX sz. Árpádházi Szent Erzsébet (1207-1231) csontereklyéje: XX. századi aranyozott réz ereklyetartó kapszulában (30x30 mm.) A kapszulát Tarcisius Vincentius Benedetti (1899-1972) Lodi püspök hitelesítő viaszpecsétje zárja, a pecsét és a záró zsinórok épek, biztosítják az ereklye integritását. Az ereklyetartó kapszula XX. századi aranyozott réz ereklyetartóban, (175x70 mm.) Csináltatott modern fa dobozban. Hozzá: Harsányi Lajos: A szent asszony. Magyarországi Szent Erzsébet életregénye. Bp., 1928, Pallas, 238 p.+10 t. (4 színes, 6 fekete-fehér, 1 kétoldalas.) Szövegközti képekkel. Kiadói dúsan aranyozott, vaknyomásos egészvászon-kötésben, kevés kopással / Bone-relic of Saint Elisabeth of Árpádház. In relic holder.