1909 Puj-livazényi vasút vonalának kézzel rajzolt térképe, 1:750000, magyar nyelvű feliratokkal. Keller Arnold mérnők által szignózótt és datált (1909.VI.30.), akit a murányvölgyi helyi érdekű vasúttól rendeltek a vasút tervezésére. hajtásnyomokkal, kissé foltos, 43,5x41 cm / hand drawn map of the railway Puj-Petrosani in Transylvania, now Romania, signed and dated (1909) by engineer Arnold Keller...
1910 Országgyűlési meghívó. Ferenc József (1830-1916) király és gróf Khuen-Héderváry Károly (1849-1918) miniszterelnök által saját kezűleg aláírt meghívó az 1910. évi Országgyűlésre Besztercebánya városa részére. Papírfelzetes viaszpecséttel, hajtva. / Invitation for the National Assembly with autograph signatures of the Emperor Franz Joseph and Prime MInister Karoly Khuen-Hedervary 39x55 cm
cc 1910 Szepessy László (1880-1915) tanár, költő, újságíró Búcsúkönnyek c. költeményének autográf kézirata. Szepessy László mártír katonaköltő, akit az első világháború "Petőfijének" is neveztek, a doberdói csatatéren halt hősi halált. Dombóváron emlékszobával tisztelegnek a város szülöttének.
1910 Bary József (1858-1915) nagyváradi kir. törvényszéki elnök részére szóló Ferenc József "Ő Császári és Apostoli királyi Felsége" 80. születésnapja alkalmából rendezett nagyváradi rendkívüli díszközgyűlés névreszóló meghívója, nemzetiszín keretes, címeres papíron, főjegyzői aláírással, hajtott, 41x26 cm Bary József később kúriai bíró, a tiszaeszlári per vizsgálóbírója.
1912.XI.18., Rákosliget, Szabó Endre (1849-1924) költő, író, hírlapíró, műfordító, a Petőfi Társaság tagja, az Üstökös korábbi szerkesztőjének levele Gerő Ödön (1863-1939) írónak, műkritikusnak, amelyben megemlíti hogy az Újságírók Egyesülete alelnöki tisztségéről való eltávolítása után évekkel ezelőtt lemondott a tagságról is, annak ellenére, hogy Herczeg Ferenc maradásra bírta. Megkéri Gerőt, ho...
1913.XI.18., Bp., Ágai Adolf ( Rosenzweig Adolf 1836-1916) autográf levele Gerő Ödön (1863-1939) művészeti írónak, melyben szellemesen megköszöni róla szóló, Gerő által írt méltató cikket. Másfél kézzel írt oldal, Ágai Adolf autográf aláírásával, eredeti Gerő Ödön (Viharos) részére címzett, sérült borítékban.
1914 Fehérvári út 48., ma Bartók Béla út 50. sz. lakóház tervrajzai, dokumentációja, Málnai Béla (1878-1941) építész többszörös autográf aláírásaival, vászonkötésben, viaszpecséttel.
1914-1921 "A világháború első sebesült tisztjeinek ajándéka Etuskának" emlékfüzet: benne Beregi Oszkár (1876-1965) színész, Blaha Lujza (1850-1926) színésznő aláírásaival. + J. G. Pedlow kapitány, az amerikai Vöröskereszt-misszió vezetőjének saját kezű soraival és aláírásával, valamint őt ábrázoló fotólapja (13x9 cm), a hátoldalán saját kezű soraival és aláírásával. Aranyozott egészvászon-kötésű f...
1915 Magyary Zoltán (1888-1945) egyetemi tanár, a közigazgatás tudományának nemzetközi hírű művelőjének autográf levele Eölvedi Gachal József (1889-1972) festőművésznek, melyben értesíti, hogy néhány megnevezett képét különböző magas rangú minisztériumi tisztviselők megvásárolták 3 beírt oldal
1919 Johan Hugó (1890 - 1951) festőművész, (aki eredetileg gyógyszerészként végzett) gyógyszerész diplomája. Pergamen, függő viaszpecséttel. 67x50 cm Jó állapotban
1919 George T. Clerk (1874-1951) brit diplomata, a Clerk-misszió vezetőjének gépelt levele Rubinek Gyula (1865-1922) kisgazda politikus, a Friedrich-kormány (1919. augusztus 15. -november 24.) földművelésügyi miniszterének (1919. augusztus 27.- november 24.) részére: "Nem tudom, hogy Ön is egyike - e annak a három tagnak, akik pártját képviselni fogják azon a konferencián, amit Friedrich úr hívott...