Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 116

1919 József főherceg beszédének leirata kormányzóvá választása alkalmából. Korabeli gépirat, egy oldal.
11450.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1923 Rákosi Jenő (1842-1929) író, újságíró, színházigazgató, főrendiházi tag saját kezű sorai unokája részére, "Kedves Buksi fiam!" megszólítással, saját kezű aláírásával, foltos.
11451.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
10

1926 Beöthy László (1873-1931) színigazgató, újságíró saját kezű sorai, saját kezű aláírásával, Lőw Immánuel/Emánuel (1854-1944) magyarországi zsidó hittudós, orientalista, szegedi főrabbi (1878-1944) részére
11452.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

1930.III.22., Ernst Lajos (1872-1937) műgyűjtő, mecénás, az Ernst Múzeum alapítójának gratuláló levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez pályája 40 éves jubileuma alkalmából. 1 kézzel írt oldal, Ernst Múzeum igazgatósága fejléces papíron, Ernst Lajos autográf aláírásával, eredeti fejléces borítékban.
11453.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,32
25,71

1930.III.13 Habsburg József Ferenc főherceg (1895-1957), József Ágost fia gratuláló levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez, negyven éves munkásságának jubileuma alkalmából. Egy géppel írt oldal címeres, dombornyomott kártyán, József Ferenc főherceg autográf aláírásával, eredeti címeres, dombornyomott borítékban. A tételhez tartozik Kézdi-Kovács László (1864-1942) autográf köszönő válaszlevelének tervezete, egy ceruzával írt oldal javításokkal.
11454.

1930.III.13 Habsburg József Ferenc főherceg (1895-1957), József Ágost fia gratuláló levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez, negyven éves munkásságának jubileuma alkalmából. Egy géppel írt oldal címeres, dombornyomott kártyán, József Ferenc főherceg autográf aláírásával, eredeti címeres, dombornyomott borítékban. A tételhez tartozik Kézdi-Kovács László (1864-1942) autográf köszönő vá...

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,32
25,71

1930. II. 7. Sikorska Zsolnay Júlia (1856-1950) autográf gratuláló sorai Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez, festőművészi pályája 40 éves jubileuma alkalmából. Két kézzel írt oldal, dombornyomott címeres kártyán, Sikorska Zsolnay Júlia autográf aláírásával, kártya széle kissé sérült.
11455.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,32
25,71

cca 1930 Glatz Oszkár (1872-1958 festőművész, a Képzőművészeti Főiskola tanára autográf gratuláló levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez, festőművészi pályája 40 éves jubileuma alkalmából. Négy kézzel írt oldal, Glatz Oszkár autográf aláírásával, eredeti borítékban.
11456.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,13
20,00
17

cca 1930-40 Johan Hugó (1890-1951) festő- és iparművész réz névtáblája, kopásnyomokkal, 5x15 cm
11457.

Kikiáltási ár:
8 500 Ft
22,02
24,29

11458.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71

1932 Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesülete (SZEFHE) gépelt levele Simon Antal kir. ítélőtáblai bíró részére, titkári és elnöki aláírással.
11459.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

1932 Országházi fotó, rajta gr Apponyi Albert, gr. Apponyi György, Dinnyés Lajos korjegyző és más országgyűlési képviselők mindegyikőjük autográf aláírásával 22x17 cm Üvegezett keretben
11460.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29

1933 Dohnányi Ernő (1877-1960) autográf aláírása a Filharmoniai Társaság oklevelén. Radnai Miklós (1892-1935) magyar zeneszerző, 1925-től haláláig az Operaház igazgatója részére, mint a társaság tiszteletbeli tagjának. További autográf aláírás Temesváry János (1890-1964) hegedű- és brácsaművész, a Waldbauer-Kerpely-vonósnégyes alapító tagjától, mint alelnök-igazgató. Díszes, kézzel festett oklevél, az Operaház látképével és a Filharmoniai Társaság bélyegzőjével. Az oklevél Zonai Loránd ny. m. kir. operai tag műve. 37x52 cm. Karton tetején sérülésekkel.
11461.

1933 Dohnányi Ernő (1877-1960) autográf aláírása a Filharmoniai Társaság oklevelén. Radnai Miklós (1892-1935) magyar zeneszerző, 1925-től haláláig az Operaház igazgatója részére, mint a társaság tiszteletbeli tagjának. További autográf aláírás Temesváry János (1890-1964) hegedű- és brácsaművész, a Waldbauer-Kerpely-vonósnégyes alapító tagjától, mint alelnök-igazgató. Díszes, kézzel festett oklevél...

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,27
40,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft