1934 A Lengyel Függetlenség Napjára (november 11.) készített, 10 méter magas, tetején sassal díszített lengyel nemzeti emlékmű, előtte az emlékművet készítő magyar szobrász, illetve a szoborbizottság elnöke. Az emlékmű oldalán Józef Piłsudski (1867-1935) lengyel államférfi, marsall, tábornagy arcképe látható, aki az 1918. nov. 11-én létrejött Második Lengyel Köztársaság első államfője (1918-1922), 1926-tól haláláig de facto diktátora volt. A fotó hátoldalán a készítő szobrász saját kezűleg írt, magyar nyelvű sorai. Szélén két kis szakadással, saroktöréssel. 13x8 cm / 1934 Polish national monument, made for the Polish National Independence Day (Narodowe Święto Niepodległości, November 11), with the creator, a Hungarian sculptor, and the President of the Monument Comittee sitting in front. On its side, the face of Józef Piłsudski (1867-1935) Polish statesman, marshal, the first Chief of State (1918-1922) and de facto ruler (from 1926 until his death) of the Second Polish Republic, can be seen. With autograph notes of the creator (in Hungarian) on the back of the photo. With slight damage on the edges.
cca 1934 József Attila (1905-1937) költő a Duna-part lépcsőjén, ez alapján készült a szobor is, jelzés nélküli fotó, a felületén kis folttal. 30x24 cm. Rajta a Medvetánc c. József Attila televíziós műsor (1958. okt. 2.) előadóinak aláírásával, rajta Máthé Erzsi, Melis György, Ágai Karola, Berek Katalin, Major Tamás, és mások aláírásaival.
1935 Milánó, Gerevich Tibor (1882-1954) művészettörténész, művelődéspolitikus, a Római Magyar Akadémia igazgatójának (1925-1944), és a Műemlékek Országos Bizottságának (MOB) elnökének (1932- 1948) saját kézzel írt üdvözlő képeslapja Berzeviczy Albert (1853-1936) politikus, történetíró, egykori miniszter, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke (1905-1936) és a Kisfaludy Társaság elnöke (1923-1936) részére.
1937 március-április, Olaszország: Keresztury Dezsőné Seiber Mária (19?-1975) zongoraművész és Keresztury Dezső (1904-1996) író, politikus személyes hangú levele, amelyben itáliai utazásukról és Szerb Antal (1901-1945) íróval, irodalomtörténésszel, Kerényi Károly (1897-1973) klasszika-filológus egyetemi tanárral és Mágori Varga (Vargha) Béla (1897-1998) festőművésszel történt találkozásaikról, részben közös útjukról számol be családjának: "(...) Először is együtt utaztunk Szerb Antallal, aki igen mulatságos ember, irodalomtörténész és író; Triestben kiszállt, aztán véletlenül találkoztunk vele Velencében, 3 nap mulva meg egy másik város piacán. Tegnap reggel Salernoban randevunk volt Kerényi Károly egy. tanárral, azokkal jöttünk ide (...) A legjobb most jön: a római Pantheonban Raphael sírjánál összeütköztem Vargha Bélával. No, ehhez meg mit szóltok? Komoly uriember, akitől Mussolini képet vett, sok olasz megrendelése van, most a Coll. Hung.-ban van második éve. Megnéztük a képeit, igazán tehetséges fiu, mindig mondtam (...)" Sok más érdekes részlettel. Négy kézzel írt oldal, Grand Hotel Continental Siena fejléces levélpapírján, eredeti sérült fejléces borítékban, Keresztury Dezső autográf aláírásával. Becses irodalom- és kultúrtörténeti forrás, többek közt mivel Szerb Antal Kerényiről mintázta az 1937-ben megjelent Utas és holdvilág című regényének egyik szereplőjét, Rudi Waldheim professzorát!
1938 Lehár Ferenc (1870-1948) zeneszerző német nyelvű, autográf levelezőlapja Papházy Istvánnénak Riminibe / 1938 Autograph postcard of Franz Lehar (1870-1948)
cca 1938-39 ifj. Czene Béla (1911-1999) festőművész autográf levele szüleinek, id. Czene Béla (1886-1944 körül) festőművészhez és édesanyjához, a Római Magyar Akadémia ösztöndíjasaként. Említ egy lengyel kiállításra beküldendő képet valamint ír egy Palazzo Veneziaban, külön engedéllyel látogatható gyűjtemény megtekintéséről. Más egyéb érdekes részlettel. 4 beírt oldal, ifj. Czene Béla autográf aláírásával. Proveniencia: a művész hagyatéka.
1939 Csánky Dénes (1885-1972) festőművész, a Szépművészeti Múzeum igazgatója autográf aláírással ellátott levele Eölvedi Gachal József (1889-1972) festőművésznek, melyben jelzi, hogy a Téli Tárlaton szerepelt tájképét meg kívánja vásárolni
1948 Lehár Ferenc (1870-1948) zeneszerző Dinnyés Lajos (1901-1961), minszterelnöknek dedikált fotója 17x24 cm Üvegezett keretben / Franz Lehar autograph signed photo for later Hungarian Prime Minister. In glazed frame