Magyar emlékveretek, plakettek

Tételek száma: 42

1949. "Gerő Ernő elvtársnak pénzügyminiszterré való kinevezése alkalmából - Az Állami Pénzverő N.V. dolgozói - 1949" feliratú bronz plakett (100x25mm) Gerő Ernőt ábrázoló bronz emlékéremmel (150mm) együtt márványlapra rögzítve (220x300x20mm) T:1 nagyméretű, törékeny tárgy. Személyes átvétel javasolt! / Hungary 1949. Bronze plaque with the inscription "On the occasion of the appointment of Comrade Ernő Gerő as Minister of Finance - Employees of the National Mint N.V. - 1949" (100x25mm) together with a bronze commemorative medal depicting Ernő Gerő (150mm) mounted on a marble slab (220x300x20mm) C:UNC large, fragile object. Personal takeover is recommended!
30143.

1949. "Gerő Ernő elvtársnak pénzügyminiszterré való kinevezése alkalmából - Az Állami Pénzverő N.V. dolgozói - 1949" feliratú bronz plakett (100x25mm) Gerő Ernőt ábrázoló bronz emlékéremmel (150mm) együtt márványlapra rögzítve (220x300x20mm) T:1 nagyméretű, törékeny tárgy. Személyes átvétel javasolt! / Hungary 1949. Bronze plaque with the inscription "On the occasion of the appointment of Comrade ...

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
41

1964. "Zárttéri Repülőmodellek Budapesti Bajnoksága 1964. II." egyoldalas fém plakett festett bronz rátétekkel, dísztokban (96x58mm) T:2 patina, kissé kopott festés /  Hungary 1964. "Budapest Championship of Indoor Model Airplanes 1964. II" one-sided metal plaque with painted bronze overlay, in hardcase (96x58mm) C:XF patina, slightly worn painting
30144.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
16,84
18,57

1968. "Káplár Miklós Díj - Alapítva 1968-ban / Kiemelkedő művészi tevékenységért adományozta Hajdúböszörmény város tanácsa" bronz emlékérem (86mm) T:1- / Hungary 1968. "Miklós Káplár Award" bronze commemorative medallion (86mm) C:AU
30145.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14

1984. "Magyarország - Szovjetunió Bélyegkiállítás - Budapest 1984" egyoldalas, eozin mázas Zsolnay porcelán emlékplakett, eredeti dobozában (100mm) T:1- hátoldalán pár helyen az eozin máz lekopott /  Hungary 1984. "Hungary - Soviet Union Stamp Exhibition - Budapest 1984" one-sided Zsolnay porcelain commemorative plaque with eosin glaze, in its original hardcase (100mm) C:AU the eosin glaze has worn off in a few places on the reverse
30146.

1984. "Magyarország - Szovjetunió Bélyegkiállítás - Budapest 1984" egyoldalas, eozin mázas Zsolnay porcelán emlékplakett, eredeti dobozában (100mm) T:1- hátoldalán pár helyen az eozin máz lekopott / Hungary 1984. "Hungary - Soviet Union Stamp Exhibition - Budapest 1984" one-sided Zsolnay porcelain commemorative plaque with eosin glaze, in its original hardcase (100mm) C:AU the eosin glaze has wor...

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Berán Lajos (1882-1943) 1935. "A Pázmány Péter Tudományegyetem alapításának 300. évfordulója" kétoldalas bronz emlékérem, peremén "LUDVIG BUDAPEST" gyártói jelzéssel. "PETR CARD PÁZMÁNY FVND VNIV - HVNG MDCXXXV / III CENT VNIVERSITATIS PAZMANIANAE 1935" (80mm) T:1- patina, ph, kis ü. /  Hungary 1935. "For the 300th Anniversary of founding of the Péter Pázmány University" two-sided bronze commemorative medallion, with "LUDVIG BUDAPEST" maker's mark on the edge. Sign.:Lajos Berán (80mm) C:AU patina, edge error, small ding
30147.

Berán Lajos (1882-1943) 1935. "A Pázmány Péter Tudományegyetem alapításának 300. évfordulója" kétoldalas bronz emlékérem, peremén "LUDVIG BUDAPEST" gyártói jelzéssel. "PETR CARD PÁZMÁNY FVND VNIV - HVNG MDCXXXV / III CENT VNIVERSITATIS PAZMANIANAE 1935" (80mm) T:1- patina, ph, kis ü. / Hungary 1935. "For the 300th Anniversary of founding of the Péter Pázmány University" two-sided bronze commemora...

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86

Berán Lajos (1882-1943) 1936. "Magyar Reformátusok Kálvin Institúciójának 400 éves emlékezetére" bronz emlékérem (41mm) T:1- / Hungary 1936. "400th anniversary of Calvin's Institutes, issued by the Hungarian Calvinist Community" bronze commemorative medallion. Sign.: Lajos Berán (41mm) C:AU
30148.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) ~1940. "Győri Országos Dalosverseny / Győr, Szabad Királyi Város" kétoldalas bronz emlékérem (80mm) T:2,2- patina, ü. karc /  Hungary ~1940. "National Song Contest in Győr / Free Regal City of Győr" two-sided bronze commemorative medallion. Sign.:Sándor Boldogfai Farkas (80mm) C:XF,VF patina, ding, scratch
30149.

Kikiáltási ár:
8 500 Ft
22,02
24,29

30150.

Kikiáltási ár:
8 500 Ft
22,02
24,29

Fritz Mihály (1947-) / Szabó Géza (1939-) 1987-2001. "Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Székesfehérvári Szervezete - Székesfehérváron koronázott/eltemetett Magyar Királyok" sorozat teljes 24+1db-os Ag emlékérem szettje záróéremmel, és az ahhoz tartozó tanúsítvánnyal együtt, mind kapszulában (36g/0.925/42,5mm/db, záróérem:149g/0.925/65mm) T:PP patina, ujjlenyomat, pár kapszula sérült /  Hungary 1987-2001. "Association of Hungarian Medal Collectors, Székesfehérvár Contingent - Hungarian Rulers crowned/buried in Székesfehérvár" series complete set of 24+1 Ag commemorative medallions with closing medallion and the corresponding certificate, all in capsule, designed and made by Mihály Fritz and Géza Szabó (36g/0.925/42,5mm/pcs, closing medallion:149g/0.925/65mm) C:PP patina, fingerprints, some capsules are damaged
30151.

Fritz Mihály (1947-) / Szabó Géza (1939-) 1987-2001. "Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Székesfehérvári Szervezete - Székesfehérváron koronázott/eltemetett Magyar Királyok" sorozat teljes 24+1db-os Ag emlékérem szettje záróéremmel, és az ahhoz tartozó tanúsítvánnyal együtt, mind kapszulában (36g/0.925/42,5mm/db, záróérem:149g/0.925/65mm) T:PP patina, ujjlenyomat, pár kapszula sérült / Hungary 1987-2...

Kikiáltási ár:
400 000 Ft
1 036,27
1 142,86

Fritz Mihály (1947-) / Szabó Géza (1939-) 2002-2011. "Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Székesfehérvári Szervezete - Habsburg Királyok" sorozat teljes 10+1db-os jelzett Ag emlékérem szettje záróéremmel, és az ahhoz tartozó tanúsítvánnyal együtt, mind kapszulában (36g/0.925/42,5mm/db, záróérem:100,8g/0.925/65mm) T:PP patina, ujjlenyomat, pár kapszula sérült /  Hungary 2002-2011. "Association of Hungarian Medal Collectors, Székesfehérvár Contingent - Habsburg Rulers" series complete set of 10+1 marked Ag commemorative medallions with closing medallion and the corresponding certificate, all in capsule, designed and made by Mihály Fritz and Géza Szabó (36g/0.925/42,5mm/pcs, closing medallion:100,8g/0.925/65mm) C:PP patina, fingerprints, some capsules are damaged
30152.

Fritz Mihály (1947-) / Szabó Géza (1939-) 2002-2011. "Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Székesfehérvári Szervezete - Habsburg Királyok" sorozat teljes 10+1db-os jelzett Ag emlékérem szettje záróéremmel, és az ahhoz tartozó tanúsítvánnyal együtt, mind kapszulában (36g/0.925/42,5mm/db, záróérem:100,8g/0.925/65mm) T:PP patina, ujjlenyomat, pár kapszula sérült / Hungary 2002-2011. "Association of Hungar...

Kikiáltási ár:
300 000 Ft
777,20
857,14

Gács Lajos (1905-1981) 1943. "Lugossy testvérek / Krolupper Művek kultúrház avatása emlékére 1943" fém emlékérem füllel (35mm) T:2 ph. / Hungary 1943. "Lugossy brothers / Commemorate the Krolupper Works cultural center houswarming " metal commemorative medallion with ear (35mm) C:XF edge error
30153.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

30154.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft