Garányiné Staindl Katalin (1922-2008): Női alak, 1970. Samottos agyag. Türkizzöld mázzal borított dombormű. Jelezve masszába nyomott G. Staindl jelzéssel a hátoldalán. Oldalán töredékes címkével. Apró mázhibákkal. 55x21,5x6,5 cm
Gádor István (1891-1984): Törzsi figura. Mázas kerámia, jelzett, hibátlan. m:21,5cm.
"1924-ben Borszéky Frigyessel együtt szerepeltem a Velencei Biennálén. Borszéky anyagát "magyar", az én kerámiáimat "primitív expresszionista" címen állítottá ki." Forrás: (Gádor István. Gádor István visszaemlékezését lejegyezte, a jegyzeteket összeállította és a képeket válogatta: Herczeg Ibolya. Bp., 1979., Corvina. )
Borszéky Frigyes (1880 - 1955) : III. Viktor Emánuel, olasz király látogatása Budapesten, Horty Miklós kormányzó fogadja. Színes mázakkal festett kerámia plasztika, jelzett: 1937 Borszéky Frigyes Budapest. Restaurált. 50x19x20,5 cm
Gorka Lívia (1925-2011): Falitál
Korongozott és kézzel formált kerámia. Öblében színesen festett és karcolt kompozíció. Hátoldalán jelzett: fehér mázzal festett Gorka Lívia. 1965 körül, hibátlan. d: 25,5 cm