Zsolnay szecessziós plakett pár - Mikor én még legény voltam. Nincs édesebb, mint a ...... méz. Formába öntött porcelánfajansz. Felületén reliefszerűen kiemelkedő idős házaspár és fiatal szerelmesek portréja eozin / labrador színű mázzal festve, alatta felirat: Mikor én még legény voltam. Nincs édesebb, mint a ...... méz. Felső sarkán Telcs Ede művészjelével. Egyik hátoldalán: 6145 (formaszám). Je...
Zsolnay kisplasztika: Nyáját terelő juhász. Formába öntött, felületén fémszínű, színes eozinmázakkal festett. Hátul a talapzaton cca. 11 cm hajszálrepedés. Beszédes János László terve, 1921. Jelzett: masszába nyomott 8974-es formaszám, körpecsétes márkajegy. m: 36 cm
Zsolnay vadászos, nagy méretű mosdótál, 1900 körül, öblében szarvas, medve és muflon motívumokkal, palástján relief szerű fejekkel díszítve, máz alatti kékkel festett porcelán fajansz, jelzett, szépen restaurált, d: 57 cm (Feltehetően egyedi megrendelésre készült, gyűjtői darab!)
Zsolnay népies ihletésű, korsó. Felületén plasztikus díszítmények. Jelzett: kobaltkékkel festett családi jegy és masszába nyomott: Z. W. Zsolnay Pécs. Zsolnay, Pécs 1880 körül. Fülénél gyári tűzrepedések, szájpereménél, belülről mázhiba. m: 33 cm