11047.
39. Lezárult nagyaukció
Porcelán
200 000 Ft
14
Zsolnay szecessziós plakett pár - Mikor én még legény voltam. Nincs édesebb, mint a ...... méz. Formába öntött porcelánfajansz. Felületén reliefszerűen kiemelkedő idős házaspár és fiatal szerelmesek portréja eozin / labrador színű mázzal festve, alatta felirat: Mikor én még legény voltam. Nincs édesebb, mint a ...... méz. Felső sarkán Telcs Ede művészjelével. Egyik hátoldalán: 6145 (formaszám). Jelzés nélkül. Zsolnay, Pécs, 1900 körül. Korabeli szecessziós fakeretben. m: 24x20 cm. Hibátlan, szép gyűjtői darab! Az idős házaspár hátoldalán, a függesztésnél 2db apró csorba.