Basch Andor (1885-1944): Boglyák a Kereszthegy alatt (Nagybánya), 1900-as évek. Olaj, vászon, jelzett, fakeretben, 66×80 cm / Basch Andor (1885-1944): Landscape around Baia Mare. Oil on canvas, signed, framed, 66×80 cm
Ferenczy Károly (1862-1917): Izvorai tanya. Színes linómetszet, papír. Megjelent 1911-ben, a Modern Magyar Magyar Képtár c. mappában, 18x23 cm / linocut on paper, issued 1911
Paál Albert (1895-1968): Nagybányai táj. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent. Reprodukálva: Sümegi György: Dokumentumok Paál László és Paál Albert festőművészek munkásságáról. Bp., 2024, Könyvpont, 66. o. Dekoratív fakeretben, 120×100 cm. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / Albert Paál (1895-1968): Landscape around Baia Mare. Oil on canvas, signed lower right. Reproduced in the book: Sümegi György: Dokumentumok Paál László és Paál Albert festőművészek munkásságáról. Budapest, 2024, Könyvpont, page 66. Framed 120×100 cm. ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE.
Glatz Oszkár (1872-1958): Parasztleány. Színes linómetszet, papír. Megjelent 1911-ben, a Modern Magyar Magyar Képtár c. mappában, 23x18 cm. Karton a sarkaiban kissé sérült, metszet ép. / linocut on paper, issued 1911
Latinka Elza (1895-1947), Nagybányán is tanult: Erdei fények. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent. Hátoldalán töredékes aradi címkével. 45×32 cm. Dekoratív fakeretben. / Elza Latinka (1895-1947), studied also in Baia Mare: Lights in the forest. Oil on canvas, signed, framed.
Szepesi Kuszka Jenő (1885-1948): Tátrai táj. Olaj, karton, jelezve balra lent. Hátoldalán Magyar Nemzeti Galéria kiviteli bélyegzővel. Dekoratív fakeretben, 20x27 cm / Jenő Szepesi Kuszka (1885-1948): Tatra (Tatry). Oil on board, signed lower left. Framed, 20x27 cm.
Sovánka Károly (1883-1961): Őzek az erdőben. Ceruza, grafit, papír. Jelezve balra lent. Dekoratív, üvegezett fakeretben. 21,5x32,5 cm / Karol Šovánka (1883-1961): Roe in the forest. Pencil on paper, signed lower left, framed. 21,5x32,5 cm