Alt Rudolf: Album malerischer Donau-Ansichten. acélmetszetei, 25 db. Triest, [1856], Literarisch-artistische Abtheilung des österreichischen Lloyd. Látképek: Ulm, Regensburg, Walhalla, Straubing, Passau, Engelhardszell, Aschach, Linz, Mauthausen, Grein, Wirbel, Strudel, Persenbeug, Melk, Krems,., Dürnstein, Greifenstein, Klosterneuburg, Leopoldsberg, Wien (2), Theben, Pressburg, Gran, Wissegrad.
A metszetek mérete változó: ~160 X 260 mm.-325 X 480 mm. Kisebb foltokkal.
A komplett album 27 metszetet tartalmaz, 2 lap hiányzik: Dom zu Regensburg és Pesth.
Kiadói papírmappában, javított vászongerinc Nagyon ritka!
cca 1670-1674 Gaspar Bouttats (1625-1703): Nagyvárad ostroma, a metszeten olasz nyelvű magyarázat az A-K betűjelölésekhez, színezett rézmetszet, papír, jelzett a dúcon (G. Bouttats fe.), In: Priorato: Historia di Leopoldo Cesare I-III. (Viennae, 1670-1674) I. kötetében, a felső része vágott, hajtásnyomokkal, foltos, 30x37 cm, lapméret: 31x43 cm
Franckfurt an der Oder, Anno Dni 1548. Frankfurt színezett fametszetű látképe. Basel. 1580 Sebastian Münster 290x202 mm Lapméret 380x305 mm Francia nyelvű szöveggel / Woodplate view of Frankfurt an der Oder. Hand colored.
1731 Pest látképe. Szenezett rézmetszet megjelent: Birckenstein/Pürckenstein, Anthon Ernst Burckhard von: Auslesener Anfang zu denen höchst=nützlichen Matematischen Wissenschaften...Sammt einem Anhang oder Beschreibung, Derer...Ungarischen Städten... Augspurg, 1731, Mertz und Mayer. 100x160 mm Paszpartuban
cca 1720 Bodenehr Giula - Gyula látképe. Színezett rézmetszet . Megjelent: Bodenehr, Gabriel: Das durch den Römischen Adler von den Türcken befreyete Ungarn ... /Curioses Staats und Kriegs Theatrum / Augsburg, (1720). /
cca 1720 View of Gyula. Etching by Gabriel Bodenehr, 200x130 mm
cca 1920 A szerb királyok és családjuk nagyméretű litografált képe, vásznon, gyűrődésekkel / Family tree of the Serbian kings and families. Large lithography on canvas, with creases 50x70 cm
Captain James Kershaw rajza után, William Daniell (1769-1837) metszése: A nagy pagoda északi panorámája Burmában (North face of the Great Pagoda, Prome), 1831. Kézzel színezett akvatinta, papír. 29x44 cm. Üvegezett fakeretben / After the drawing by Captain James Kershaw, engraved by William Daniell (1769-1837): North face of the Great Pagoda, Prome (Burma, Myanmar), 1831. Hand-colored aquatint on paper. 29x44 cm. Framed.
1762 Tireur D'Or - Az aranyműves munkája. Diderot et D'Alembert 6 p + 8 t. (rézmetszetek) / Work and tools of the goldsmith, text and engravings 19x26 cm
Japán, XIX. sz. Shunga könyv. Erőszak a folyóparton. Erotikus fametszetek 8 szöveg oldal + 16 kép oldal Komplett / Japan, ca 19th century. Woodplate erotic images 16 pages + 8 text pages 15x21 cm