30 000 Ft
13
Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György fametszeteivel. Az összeállító, Ortutay Gyula (1910-1978) néprajzkutató, politikus és a grafikus Buday György (1907-1990) által magyar irodalom nagy szervezőjének, a Nyugat korábbi szerkesztőjének Ignotus Hugónak (1869-1949) DEDIKÁLT példány: "Ignotusnak tisztelettel és ragaszkodásal..:" Bp.,1935., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 311+1 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kiadói sérült kartontokban. Számozatlan példány.