8 000 Ft
Beniczky Lajos: Kálmán király és Jósef császár. Pest, 1858, Müller Emil, 195+1 p. Egyetlen kiadás. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal, a hátsó szennylapon szakadással. A címlapon Cserneki és tarkeői gróf Dessewffy Kálmán (?) névbejegyzésével és Cserneki és tarkeői gróf Dessewffy Arisztid (1854-1922) képviselőházi háznagyi titkár, politikai író ex libris-szével.