Christian Ulrich Grupen (1692-1767): Christian Ulrich Grupens Origines et Antiqvitates Hanoverenses oder Umständliche Abhandlung von dem Ursprunge und den Alterthümern Der Stadt Hannover, Worinnen mit Urkunden, Siegeln und Kupfern Der Zustand der Stadt und der herumliegenden Graf-und Herrschafften, wie auch Klöster, imgleichen vieler Adlichen Geschlechter an das Licht gestellet und die Deutschen R...
Házi Jenő: Sopron szabad királyi város története. I-XIII. kötet: I. rész. 1-7. köt., II. rész. 1-6. rész. Komplett. Közli: Dr. - - . Sopron, 1921-1943., Székely és Társa. Kiadói papírkötések, három borítón hiányos sérült, egy-két borítón kis sérülésekkel, de alapvetően jó állapotban. Nagyrészt felvágatlan lapokkal. + Név- és tárgymutató a Sopronvármegyei Oklevéltár I. és II. kötetéhez. Összeáll.: ...
Lassú István: A' statistikára való bévezetés és Európának statistikai, geográphiai és históriai rajzolatja s a' tudósok' és tudományok rövid históriája. Kidolgozta - - , A' nagy mélt. magyar királyi udvari kamara' regestraturájának kantzellistája. Pest, 1828., Petrózai Trattner J. M. és Károlyi István, 8+376 p. Korabeli kartonált papírkötés, foltos lapokkal, a címlapon 1837-es névbejegyzéssel.
[ógyallai Besse János Károly (1765-1841)] Ó-Gyallai Besse János túdosításai Kaukasus mellékéről, mint a' Magyarok hajdani lakhelyéről, mellyeket e' folyó 1829. esztendőinek Julius, Aug. és September Havaiban béküldött.Pesten, 1830., ny. n., 18 p. Papírkötésben, javított, kissé foltos gerinccel.
[ógyallai Besse János Károly (1765-1841)] Ó Gyallai Bese János negyedik tudositása Kaukaz Hegye vidékéről Hazafiakhoz. Pesten, 1830., Petrózai Trattner J. M. - Károlyi István, 18 p. Papírkötésben, javított, kissé foltos gerinccel. Ritka!
Teleki Pál: A földrajzi gondolat története. Bp., 1917. Szerzői. DEDIKÁLT első kiadás! 231 p. Korabeli kopottas félvászon kötésben, néhány helyen ceruzás aláhúzásokkal 231p.
Decsy Sámuel: Osmanografia, az az: a' Török Birodalom' Természeti, erköltsi, egy-házi, polgári 's hadi állapottyának, és a' Magyar Királyok ellen viselt nevezetesebb hadakozásinak summás leirása. [Első rész.] Bétsben, 1789, Kurtzbeck Jósef, 24+396+20 p. Második és imitt amott meg-jobbittatott ki-adás. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, a címlapon az "Első rész" kisatírozták, foltos l...
Decsy Sámuel: Osmanografia, az az: a' Török Birodalom' Természeti, erköltsi, egy-házi, polgári 's hadi állapottyának, és a' Magyar Királyok ellen viselt nevezetesebb hadakozásinak summás leirása. Második rész. Bétsben, 1789, Kurtzbeck Jósef, 8+772+16 p. Korabeli kartonált papírkötés, foltos lapokkal, néhány lap sarkán kis sérüléssel, a címlap és az utolsó lap pótolt, a térkép hiányzik.
Dóczy József: Európa tekíntete Jelenvaló Természeti, Míveleti, és Kormányi Állapotjában. II.: Frantzia Ország, Helvétzia. Nagy Britannia és Irland. 357,[2]p Korhű papírkötésben
Dóczy József: Európa tekíntete Jelenvaló Természeti, Míveleti, és Kormányi Állapotjában. VII.: Német ország Szövetséges Királyi országok. Szász (Saxonia, Sachsen), Würtenberg, és Burkus (Borussia, Preuszen) Országok. 163,[1]p. Korhű papírkötésben
Dóczy József: Európa tekíntete Jelenvaló Természeti, Míveleti, és Kormányi Állapotjában. VIII.: Austria, az Austriai fő Hertzegség, só várral, Stájer Ország, Tirolis, Illyria, Dalmatzia, Tseh Ország Morvával, és Szileziával. Galitzia és Lodomeria. 137p Korhű papírkötésben