Sopron vármegye története. Oklevéltár I-II. köt. I. kötet: 1156-1411. II. kötet: 1412-1653. Szerk.: Nagy Imre. Sopron, 1889-1891, Sopron Vármegye Közönsége (Litfass Károly-ny.),1 t. +4+ 648 p.; 1 t. + IV + 650 p. Kiadói papírkötések, a borítókon szakadásokkal, kissé foltos borítókkal, az első kötet hátsó borítóján hiánnyal, a második kötet hátsó borítóján kis lyukkal. Felvágatlan lapokkal.
Sopron és Sopronvármegye ismertetője 1914-1934. Összeáll.: Horváth László, Madarász Gyula, Zsadányi Oszkár. Sopron, [1936], Székely és társa. Aranyozott, címeres, dombornyomott egészvászon kötésben Kis kopással
Varga Gábor: A debreceni református kollégium szikszói szőlőbirtokának története 1776-1842. Debrecen, 1994, szerzői magánkiadás. Bozsik István illusztrációival. Kiadói papírkötés. Számozott (42./100), Kerekes Károly (1918-2009) zirci apát részére DEDIKÁLT példány.
Berecz Sándor: Kaposvár rendezett tanácsú város története és fejlődése. 1425-1925. A gyűjtött adatokból összeáll. és írta - - nyug. városi műszaki tanácsos. Dr. Vétek György polgármester előszavával. Bp., 1925., Arany János Irodalmi és Nyomdai Műintézet, (Szabó Lipót-ny.), 191+48 p. Első kiadás. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval. Ritka!
Dr. Ugró Gyula: Újpest. 1831-1930. Sajtó alá rendezte: Dr. Ladányi Miksa. Magyar Városok Monográfiája XI. Bp.,1932, Magyar Városok Monográfiája, 532 p.+9 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott dombornyomott egészvászon-kötés, festett felső lapélekkel, szép állapotban.
Cholnoky Jenő (1870-1950): Égen, földön. Földrajzi értekezések. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1935],Franklin, 197+2 p.+24 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Szövegközti és egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal. Ex libris-szel, rajta Cholnoky Jenő saját kezű névbejegyzésével.
Alchin, Andrew: "Bvda, Ofen, Pesto, Buda, Pest". Budapest legkorábbi látképei: A XV. és XVI. századi Budát, Pestet és Óbudát ábrázoló fametszetek, réznyomatok és festmények. / The Earliest Views of Budapest: 15th and 16th Century Woodcuts, Copperplates and Paintings Depicting Buda, Pest and Óbuda. Szombathely, 2019, Yellow Design Kft., 153 p. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrálv...
Az új városháza (Budapest). Értekezések, beszámolók a Műszaki és Gazdaságtudományok köréből. Az 1940. évi december havában tartott ankét anyaga. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.