Heinemann Sándor (1903-1975) dzsessz zenész, a Royal Orfeumnak zenei vezetője, a Fővárosi Nagycirkusz zenekara vezetőjének egyiptomi útján készült fotók, vegyes méretben, részben albumlapokra ragsztva
Joseph Dachs (1825-1896) zongorista nagy méretű fotó 32x42 cm Kis folttal / Larga photo of Austrian pianist and music teacher Joseph Dachs with stain 32x42 cm
Magyar Akadémiai Album 1865. A Magyar Tudományos Akadémia megnyitásának emlékéül. Pest, 1865, Schrecker Ignácz fényirdája, 1 (címlap) + 19 (számozott) t. Paszpartuba foglalt, ovális alakú fotókkal (látható méret: 12,5x10,5 cm). Aranyozott, dombornyomott egészbőr-kötésben, hiányzó gerinccel, tartalmilag hiánytalan, több táblán tulajdonosi névbélyegzővel (Dr. Katona György).
Magyar Hölgykoszorú Album 1870. (Ungarischer Damenkranz. / Réunion de Dames Hongroises.) Pest, 1870, Schrecker Ignácz fényirdája, 1 (címlap) + 19 (számozott) t. Paszpartuba foglalt, ovális alakú fotókkal (látható méret: 12,5x10,5 cm). Rézkapcsos egészbőr-kötésben, kopott borítóval, részben szétvált fűzéssel, a borítókép hiányzik, a többi kép hiánytalan, ép állapotú, helyenként kisebb foltokkal.
1898. szeptember 17. Wittelsbach Erzsébet (Sisi) magyar királyné temetési menete, utcai felvétel, a várakozó tömeg és katonák, keményhátú fotó, R.Lechner Wien, 18×24 cm
cca 1910 A Nagyváradi Iparpártoló Egyesület kiállításának, és más egyéb nagyváradi épületeknek fotói, fotókról/fotóalbumról készült egykorú fotók, 12 db, 13x8 cm és 12x8 cm közötti méretben
cca 1917 Gazdasági segítség Romániának. k.u.k alakulatok olajfúró tornyot építenek. / Economical help for Romania. Austro-Hungarian troops building oil boring towers. Photo 12x16 cm