Antik dísztárgy. Impozáns Barokk bronz mitikus tengeri szörnyekkel díszitett háromlábon nyugvó talpon fiatal fiú tart szép gyöngyház csigát aranyozott szerelékekkel, oldalán két nagyméretű gyöngy foglalatban, jelzés nélkül. m: 25 cm
Antik Murano mikromozaikos képkeret, 1900 körül, pár mozaik hiány, fotó méret: 4,5x3, teljes méret, 10x8 cm, jelzés nélkül. "Az olasz mozaikok a 18. század végére visszanyúló művészeti forma, amely először az építészetben jelent meg, és amely virágzó iparággá vált Olaszországban. A 18. század végi Olaszország fenséges épületei tele voltak gyönyörű mozaikjelenetekkel. A legnevezetesebb közülük, a ...
1916 Monarchia-kori koronázási emléktárgy. A magyar királyi korona öntött üveg modellje, benne a koronázási domb földjéből, melyet a 64 vármegyéből gyűjtöttek össze. Talpán felirat: ,,A koronázási domb földje. 1916.' Hadsegélyező hivatal Auguszta alap. . A Koronázási Domb Földjét Értékesítő Bizottság jótékony célra, a Hadsegélyező Hivatal és az Auguszta Alap számára értékesítette. Szép állapotban....