Műtárgy, antikvitás

Tételek száma: 62

11137.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
155,44
171,43

Antik dísztárgy. Impozáns Barokk bronz mitikus tengeri szörnyekkel díszitett háromlábon nyugvó talpon fiatal fiú tart szép gyöngyház csigát aranyozott szerelékekkel, oldalán két nagyméretű gyöngy foglalatban, jelzés nélkül. m: 25 cm
11138.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
72,54
80,00

11139.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

Antik Murano mikromozaikos képkeret, 1900 körül, pár mozaik hiány, fotó méret: 4,5x3, teljes méret, 10x8 cm, jelzés nélkül.  "Az olasz mozaikok a 18. század végére visszanyúló művészeti forma, amely először az építészetben jelent meg, és amely virágzó iparággá vált Olaszországban. A 18. század végi Olaszország fenséges épületei tele voltak gyönyörű mozaikjelenetekkel. A legnevezetesebb közülük, a római Szent Péter-bazilika több mint 10 000 négyzetméternyi mozaikot tartalmaz. A sok építkezés után azonban az elkészítésükért és karbantartásukért felelős kézművesek munkahiányba kerültek, így "mellékállásban" kezdtek miniatűr változatokat készíteni, amelyeket magánvásárlóknak adtak el, így született meg a mikro-mozaik ékszeripar.     Giacomo Raffaelli az a művész, akit a mikromozaik ékszerek alapító atyjának tartanak. Ő rendezett először mikromozaik kiállítást 1775-ben római műtermében. Sok művész követte példáját, és gyönyörű mikromozaikokat készített szuvenírként az Olaszországba látogató gazdagok számára. Ez az irányzat a 17-19. században volt népszerű. Sajnos a 20. század fordulójára a mikromozaikok elvesztették vonzerejüket, mivel az Art Deco mozgalom lett a kor divatja. A mikro-mozaik ékszerek a mai napig megtalálhatók Olaszországban, és népszerű szuvenírként árulják őket."
11140.

Antik Murano mikromozaikos képkeret, 1900 körül, pár mozaik hiány, fotó méret: 4,5x3, teljes méret, 10x8 cm, jelzés nélkül. "Az olasz mozaikok a 18. század végére visszanyúló művészeti forma, amely először az építészetben jelent meg, és amely virágzó iparággá vált Olaszországban. A 18. század végi Olaszország fenséges épületei tele voltak gyönyörű mozaikjelenetekkel. A legnevezetesebb közülük, a ...

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
14

11141.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
98,45
108,57

Antik gyertyatartópár, tűziaranyozott bronz, márvány, sérült, m: 34 cm
11142.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29

1938 Wilhelm Gustloff szuvenír hajózászlós karkötő. Zománcozott fém Wilh. Gustloff , nautikai zászlók+ náci zászló képével. Tragikus sorsú hajó. 18,5 cm
11143.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
259,07
285,71

KANDAR B3-3 légpuska. Csőhossz : 445 mm Teljes hossz: 1030 mm Távcsősín : 11mm Tömeg: 3.3 kg. Újszerű állapotban. Németország.
11144.

Kikiáltási ár:
44 000 Ft
113,99
125,71

Régi Mária a kis Jézussal szobor, faragott, színesen festett fa, fali konzollal, kis kopásokkal, m: konzollal együtt: 63 cm
11145.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86
27

1916 Monarchia-kori koronázási emléktárgy. A magyar királyi korona öntött üveg modellje, benne a koronázási domb földjéből, melyet a 64 vármegyéből gyűjtöttek össze. Talpán felirat: ,,A koronázási domb földje. 1916.' Hadsegélyező hivatal Auguszta alap. . A Koronázási Domb Földjét Értékesítő Bizottság jótékony célra, a Hadsegélyező Hivatal és az Auguszta Alap számára értékesítette. Szép állapotban. / Crowning memorial hill. Pieces of the hill in glass Holy Crown. Numbered. 9x9x6 cm
11146.

1916 Monarchia-kori koronázási emléktárgy. A magyar királyi korona öntött üveg modellje, benne a koronázási domb földjéből, melyet a 64 vármegyéből gyűjtöttek össze. Talpán felirat: ,,A koronázási domb földje. 1916.' Hadsegélyező hivatal Auguszta alap. . A Koronázási Domb Földjét Értékesítő Bizottság jótékony célra, a Hadsegélyező Hivatal és az Auguszta Alap számára értékesítette. Szép állapotban....

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
41

Ortodox pravoszláv bronz kereszt, kopásokkal, 37,5x19 cm
11147.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14
25

1929. Szódás üveg, üveg, fémmel körbevont, kopásokkal, kis hiányokkal, rozsdanyomokkal, m: 345 cm. Gyűjtői darab!
11148.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft