1800 Königlich Preussischer Reise-Pass für das Ausland / Porosz Királyság, útlevél külföldre, hajtásnyomokkal 38x24,5 cm / Kingdom of Prussia, passport (Reisepass)
1849 Magyarország belügyminisztere által kiállított útlevél, Drasche Gusztáv bányaigazgató és családja részére, Szemere Bertalan (1812-1869), a Batthyány-kormány belügyminisztere, majd a Magyar Királyság második miniszterelnökének saját kezű aláírásával, papírfelzetes viaszpecséttel. Hajtott, a hajtás mentén, ill. a lap szélén egy-egy kis szakadással, 55x45 cm
1869 Pest, munkáltatói igazolás kertész/virágkereskedő segéd részére, német nyelven, 15 kr. okmánybélyeggel, Seyderhelm Ernő aláírásával. Seyderhelm Ernő (1829-1908) kertész. A lipcsei növénykertben tanult. 1849-ben került Mo.-ra. 1856-ban Pesten virágüzletet nyitott és kereskedelmi kertészetet létesített. Főként díszítő növények termesztésével foglalkozott. 1867-ben a koronázás díszítési munkái...
1896 Igazolvány a Magyar Tanulók 1896. évi Milleniumi Orsz. Tornaversenyére, amely ingyenes szállást és jutányos étkezést biztosít a versenyre, hajtásnyommal, pecséttel.
1899 Kézdi-Kovács László (1864-1942), a Pesti Hírlap belső munkatársának fényképes igazolványa a déli vaspálya társaság vonalaira. A fénykép Sinayberger budapesti fotográfus felvétele. Kézdi-Kovács László autográf aláírásával. Kissé kopott.