1761 Gróf galántai Eszterházy Károly (1725-1799) egri püspök autográf aláírással ellátott levele Borsod vármegye nemeseinek. családi címeres viaszpecséttel hivatalos ügyben
1794 Pest, nemes siklósi Andrássy Sigmom (Zsigmond) (1746-ban részesült nemesi előnév adományozásban; elhunyt 1793. december 30-án) leszármazottjai között köttetett örökösödési szerződés; lányai, Andrássy Krisztina és Andrássy Klára, ill. utóbbi férje, cserneki gróf Dessewffy Sámuel aláírásaival, viaszpecsétekkel, 3 oldalon. Hajtva, a hajtások mentén kis szakadásokkal.
cca 1835-1837 Sopron/Ödenburg, Der Freundschaft Gewidmet von I. S. Barátság emléklapok, rajta soproni német és magyar patrícius családok német nyelvű soraival. (Pl.: Katharina Lagler, neves soproni Lagler-család tagja). Rajtuk nagyon szép külalakú írásokkal. Korabeli kissé kopott feliratozott mappában, kissé kopott tokban.
cca 1840 Keller Ferenc (1794-1864) budai városkapitány autográf jegyzete a pozsonyi országgyűlésben való felszólásának szövegével váltótorvény vitájához Két beírt oldal
1842 A Pápai Reformált Főiskola' személyzete az 1841/2 iskolai év' nyári s' nyárutó' 18-tól nyárutó 23-ig tartott közvizsgálatainak alkalmával. Pápa, 1842., a' Református Főiskola' betűivel, kissé foltos lapokkal, aláhúzásokkal, ceruzás bejegyzéssel, hajtásnyommal, 4 sztl. lev. Benne neves diákokkal: Jókai Mór (1825-1904) író (!); Petőfi Sándor (1823-1849) költő (!, Petrovics Sándor); Orlai Petr...
1847 A' Dunántúli Reformált Egyházkerület Pápai Főtanodájának személyzete az 1846/7 iskolai év' nyári 's nyárutó 16-tól 21-kéig tartott közvizsgálatai' alkalmával. Pápa, 1847., a' Református Főiskola' betűivel, foltos lapokkal, gyűrött lapokkal, aláhúzásokkal, ceruzás bejegyzéssel, 4 sztl. lev. Benne neves tanárokkal: Liszkay József (1809-1888) református lelkész, teológus, egyetemi tanár; Stett...
1848 Magyar Marseillaise röplap " Az ollmützi camarilla kedves nótája szerint: "Isten tartsd meg császárunkat"" H.é.ny.n. Négy versszakos vers. A szöveg tartalma alapján egy 1848-as toborzóvers. Szakirodalomban nincs nyoma. Enyhén foltos, hajtásnyomos, kissé sérült, 19,5x25 cm. Ritka!
1849 április báró Eötvös József (1813-1871) királyi ügyek igazgatója, később vallás és közoktatásügyi miniszter autográf aláírással ellátott hivatalos levele, a bécsújhelyi Hertelendy Franciska által alapított cs. k. katonai nevelőintézet ügyében. Papírfelzetes viaszpecséttel
1852 Kossuth Lajos emigrációban autográf levele. Ajánlólevél Szerelmey Miklósnak (1803-1875) feltaláló, mérnök, litográfus, a színes litográfia hazai meghonosítója, a magyar karikatúra műfajának megteremtője. a Magyarország 1848-1849 című album egyik szerkesztője. Angol nyelven egy angol ügyvédnek / partly autograph letter of Louis Kossuth