Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 152

Ottlik Géza (1912-1990) író autográf levele "Kedves Stefi!" megszólítással
11502.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
32

Schöpflin Aladár (1872-1950) író autográf sorai "Kedves Sándorom!" megszólítással
11503.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
10

Berzeviczy Albert (1853-1936) politikus, történetíró, egykori miniszter, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke (1905-1936) autográf sorai névjegykártyáján
11504.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
11

1981 Mácsai István (1922-2005) festőművész 2 db autográf levele Szabó György (1932-2005) műkritikusnak Műcsarnokbeli kiállítása Magyar Nemzetben megjelent recenziójára reagálva. A meleg szavakkal megköszöni a méltatást, rehabilitálást: "Köszönöm a Magyar Nemzet-beli kritikát, - ez aztán rehabilitáció a javából! Azóta állandóan csöng a telefonom és hallgatom a gratulációkat; hiába a sajtó még mindig nagyhatalom (...)" Összesen három beírt oldal. Hozzá két másik kiállításának katalógusa (Vigadó Galéria, 1983; Veszprémi Várgaléria, 1989)
11505.

1981 Mácsai István (1922-2005) festőművész 2 db autográf levele Szabó György (1932-2005) műkritikusnak Műcsarnokbeli kiállítása Magyar Nemzetben megjelent recenziójára reagálva. A meleg szavakkal megköszöni a méltatást, rehabilitálást: "Köszönöm a Magyar Nemzet-beli kritikát, - ez aztán rehabilitáció a javából! Azóta állandóan csöng a telefonom és hallgatom a gratulációkat; hiába a sajtó még mindi...

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
9

1943 A KMSZ "Ember Tragédiája", írta: Demeter Imre, szereplők: Sivó (Schön) Emil, Demeter Imre, Bárdi György, gépelt kézirat hat lapon, utolsó lapon ceruzás kiegészítésekkel; borítékban, mely szerint 1943-ban Rimaszombatban a munkatáborban kétszer előadva. Lapok sérültek.
11506.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29

1960 Real Madrid Copa de Europa zászló, Puskás, Di Stefano, Kopa, Gento és a legendás labdarúgó csapat többi tagja karikarisztikus egészalakos portréival, közepén a klub logójával, felső részén a kupagyőzelmek felsorolásával. Műszálas szövet, apró kopásnyomokkal, 21x18 cm. Gyűjtői ritkaság!!! / Real Madrid Copa de Europa flag with the portraits of Puskás, Di Stefano, Kopa, Gento and the other members of the legendary football team. With minor wear. 21x18 cm. Very rare collector's item!
11507.

1960 Real Madrid Copa de Europa zászló, Puskás, Di Stefano, Kopa, Gento és a legendás labdarúgó csapat többi tagja karikarisztikus egészalakos portréival, közepén a klub logójával, felső részén a kupagyőzelmek felsorolásával. Műszálas szövet, apró kopásnyomokkal, 21x18 cm. Gyűjtői ritkaság!!! / Real Madrid Copa de Europa flag with the portraits of Puskás, Di Stefano, Kopa, Gento and the other memb...

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29

1932-1948 Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére szóló, 5 db, képzőművészetileg érdekes dokumentum. Közte: Magyar Képzőművészek Országos Szövetsége gépelt levele, rajta a szövetség elnökének, Szentgyörgyvári Gyenes Lajos (1890-1971) festőművész, rajztanár, szakírónak az aláírásával, valamint az Országos Magyar Képzőművészeti Társulat gépelt levele, rajta a főtitkár Paur Géza (1870-1945) aláírásával.
11508.

1932-1948 Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére szóló, 5 db, képzőművészetileg érdekes dokumentum. Közte: Magyar Képzőművészek Országos Szövetsége gépelt levele, rajta a szövetség elnökének, Szentgyörgyvári Gyenes Lajos (1890-1971) festőművész, rajztanár, szakírónak az aláírásával, valamint az Országos Magyar Képzőművészeti Társulat gépelt levele, rajta a főtitkár Paur Géza (18...

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

1944 József Ferenc főherceg (1895-1957) saját kézzel írt szerelmes levele, Anna szász királyi főhercegnőnek (1903-1976), melyben meghívja a San Remo-i kastélyában rendezett főnemesi bálra, amelyen a belügyminiszter nem lesz jelen (Keresztes-Fischer Ferenc (1881-1948)), mert visszavonult a táplánypusztai villájába, 1944. feb. 15., 1 beírt oldal., 1 sztl. lev.
11509.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft