Berzeviczy Albert (1853-1936) politikus, történetíró, egykori miniszter, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke (1905-1936) autográf sorai névjegykártyáján
1981 Mácsai István (1922-2005) festőművész 2 db autográf levele Szabó György (1932-2005) műkritikusnak Műcsarnokbeli kiállítása Magyar Nemzetben megjelent recenziójára reagálva. A meleg szavakkal megköszöni a méltatást, rehabilitálást: "Köszönöm a Magyar Nemzet-beli kritikát, - ez aztán rehabilitáció a javából! Azóta állandóan csöng a telefonom és hallgatom a gratulációkat; hiába a sajtó még mindi...
1943 A KMSZ "Ember Tragédiája", írta: Demeter Imre, szereplők: Sivó (Schön) Emil, Demeter Imre, Bárdi György, gépelt kézirat hat lapon, utolsó lapon ceruzás kiegészítésekkel; borítékban, mely szerint 1943-ban Rimaszombatban a munkatáborban kétszer előadva. Lapok sérültek.
1960 Real Madrid Copa de Europa zászló, Puskás, Di Stefano, Kopa, Gento és a legendás labdarúgó csapat többi tagja karikarisztikus egészalakos portréival, közepén a klub logójával, felső részén a kupagyőzelmek felsorolásával. Műszálas szövet, apró kopásnyomokkal, 21x18 cm. Gyűjtői ritkaság!!! / Real Madrid Copa de Europa flag with the portraits of Puskás, Di Stefano, Kopa, Gento and the other memb...
1932-1948 Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére szóló, 5 db, képzőművészetileg érdekes dokumentum. Közte: Magyar Képzőművészek Országos Szövetsége gépelt levele, rajta a szövetség elnökének, Szentgyörgyvári Gyenes Lajos (1890-1971) festőművész, rajztanár, szakírónak az aláírásával, valamint az Országos Magyar Képzőművészeti Társulat gépelt levele, rajta a főtitkár Paur Géza (18...
1944 József Ferenc főherceg (1895-1957) saját kézzel írt szerelmes levele, Anna szász királyi főhercegnőnek (1903-1976), melyben meghívja a San Remo-i kastélyában rendezett főnemesi bálra, amelyen a belügyminiszter nem lesz jelen (Keresztes-Fischer Ferenc (1881-1948)), mert visszavonult a táplánypusztai villájába, 1944. feb. 15., 1 beírt oldal., 1 sztl. lev.