Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 152

cca 1890 Nagyvárad - Kolozsvár, Großwardein - Klausenburg, Oradea - Cluj vasútvonal helyszínrajza, vászonra kasírozva, a széleken a vászon borítás szakadozott, kettévált, kb. 34x453 cm
11382.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
207,25
228,57

cca 1890 gróf Apponyi Albert (1846-1933) autográf levele "Igen tisztelt Főjegyző Úr!" megszólítással. A levélben a békéscsabai választások körüli politikai egyeztetésekről és háttéralkukról számol be, valamint a szóba jöhető jelöltekről. Az érdekes levél a politikai kulisszák mögé ad betekintést. Három beírt oldal
11383.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71

cca 1890 Benczúr Gyula (1844-1920) festőművész autográf levele ,,Méltóságos Bárónő" megszólítással, melyben érdeklődik, hogy a címzettnek mikor lenne megfelelő a műterem látogatás
11384.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14
13

1891 lovag Falk Zsigmond Károly (1870-1935) író, szerkesztő. nagybátyja Falk Miksa államtudományi diplomája, tokkal, kissé sérült viaszpecséttel + végbizonyítványa
11385.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
16

1893 Nagyságos bellusi Baross Jusztin vármegyei alispán urnak a Trencsén Vármegyei Kör- és Községjegyzők Egylete. Kézzel rajzolt, festett tiszteletbeli taggá választásról szóló díszoklevél, benne címerrel, viaszpecséttel, az egyesületi elnök és jegyző aláírásával. Félvászon-kötésben, foltos borítóval, a hátsó borítón sérülésnyommal, 4 sztl. lev.,38x29 cm.  Baross Jusztin (1856-1913) politikus, Baross Gábor (1848?1892) politikus, miniszter testvére.
11386.

1893 Nagyságos bellusi Baross Jusztin vármegyei alispán urnak a Trencsén Vármegyei Kör- és Községjegyzők Egylete. Kézzel rajzolt, festett tiszteletbeli taggá választásról szóló díszoklevél, benne címerrel, viaszpecséttel, az egyesületi elnök és jegyző aláírásával. Félvászon-kötésben, foltos borítóval, a hátsó borítón sérülésnyommal, 4 sztl. lev.,38x29 cm. Baross Jusztin (1856-1913) politikus, Bar...

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71

1895 Neukomm Ferenc és társai ellen gondatlanságból elkövetett emberölés bűnügyben kelt bírósági ítélet egy példánya. Neukomm és társai Salamon Tódor tuzséri birtokos lányának, halállal végződő hipnotizálása miatt ítélték el. Az annak idején nagy port kavart esetről Krúdy Gyula tudósított, 2021-ben pedig a Hipnózis halottja címmel hangjáték készült. 8 oldal, szakadásokkal
11387.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

1896 Milleniumi kiállítással kapcsolatos gyűjtemény. Benne:  1896 Ezredéves Országos Kiállítás fényképes bérletjegye, kopott aranyozott bőr tokban, Surányi Ferenc, feltehetőleg nagysurányi báró Surányi Ferenc (1848-1933) honvéd lovassági tábornok, József Károly Lajos főherceg segédtisztje részére.;   1896 "Az 1896.-iki Ezredéves Országos Kiállítás Emlékére" feliratú emlékkendő, rajta a Városligeti kiállítási épületek képével, a hátoldalon Ferenc Józseffel és Sisivel, vászon, foltos, 40x39 cm.;   1896 "Ezredéves kiállítás 1896. Magyar selyem." Koronás magyar kiscímert, babérágakkal, valamint virágokat ábrázoló díszes selyem emléktárgy, 8,5 x 23,5 cm.;  1896 Az I. Ferencz József Ő. Cs. és Apostoli Királyi Felsége védnöksége alatt rendezett 1896-iki ezredéves országos kiállításnak május hó 2-án d. e. 11 órakor a kiállítási korzóterületen végbemenő ünnepélyes megnyitásra szóló névreszóló részvételi jegy, Schmidt József (1848-1928) miniszteri tanácsos, kiállítási igazgató PECSÉTELT aláírásával, címeres papíron, két részből áll (?), a másikon megnyitó ünnepségének vázlatrajzával, a hátoldalakon az 189. május 2. programjával, 14x21 cmx2.;  1896 Ezredéves kiállítás kitöltetlen ünnepélyes meghívója, PECSÉTELT aláírással, 12x16 cm;  1896 Szabad közlekedési engedély a kiállítás építkezéseinek bekerített területére, érvényes 1896. április 30-ig, pecsételt aláírással, bélyegzéssel, törésnyommal, 9x13 cm.;  Ezüst (Ag) "Milleniumi Emlék" Budapest hamutál, a széleken indás díszítéssel, középen a "Hősök-tere" képével, a hátoldalon 1941-es ajándékozási gravírozással, jelzett, nettó: 18,62 gr.;  1896 "Él magyar áll Buda még", "Millenniumi Emlék 896-1896" feliratú szív alakú réz dísztál, rajta babérkoszorút tartó koronás nő alakkal (Hungária), háttérben a királyi palotával és a budai Duna-parttal, jelzés nélkül, a hátoldalon patinával, 18x17 cm.;  1896 "Ezredéves Országos Kiállítás emlékére 1896" feliratú millenniumi emlékpohár, a másik oldalán paláston a magyar koronázási jelvények képével, zománcozott fém, jelzés nélkül, rajta kopásnyomokkal, kis sérülésekkel, m: 10,5 cm, d: 9,5 cm.;  Kiállítási emlék, rajta a kiállítás épületeinek képével, fehér mázas porcelán, jelzés nélkül, kopott, m: 11 cm.;   Izgalmas, komoly gyűjtői darab. / Collection about the Millenial exhibition of Hungary Objects and printed matters
11388.

1896 Milleniumi kiállítással kapcsolatos gyűjtemény. Benne: 1896 Ezredéves Országos Kiállítás fényképes bérletjegye, kopott aranyozott bőr tokban, Surányi Ferenc, feltehetőleg nagysurányi báró Surányi Ferenc (1848-1933) honvéd lovassági tábornok, József Károly Lajos főherceg segédtisztje részére.; 1896 "Az 1896.-iki Ezredéves Országos Kiállítás Emlékére" feliratú emlékkendő, rajta a Városligeti...

Kikiáltási ár:
160 000 Ft
414,51
457,14

1896 Goldziher Ignác (1850-1921) magyar orientalista, egyetemi tanár, a budapesti izraelita hitközség titkára az MTA tagjának autográf levele a luxori Karnak Hotel levélpapírján Ágai Adolfnak. A levélben saját megjelenő cikkei mellett a készülő Körösi Csoma Sándorról szóló könyvről ír. Két beírt oldal
11389.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71

1896 Bosnisch Hercegovinische Infanterie Regiment Nr. 3. kitöltetlen táncrend
11390.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

1897 Schulek Frigyes (1841-1919) építész a Mátyás templom átépítésének tervezője és irányítója e minőségben írt autográf aláírással ellátott levele a vízmű igazgatóságnak, melyben jelzi, hogy a "budavári főegyház helyreállítása befejeztetvén az építésvezetőség feloszlik és a budavári paróchia épületében (Országház u 3.) bírt iroda helyiségeket ... el fogja hagyni "
11391.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

1897 Thallóczy Lajos (1856-1916) történész, a Magyar Történelmi Társulat elnöke autográf levele ismeretlennek "Kedves Barátom!" megszólítással, melyben az illető munkájának javításáról ír.
11392.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

1897 Ruttkayné Kossuth Lujza (1815-1902) Kossuth Lajos lánytestvérének autográf levele barátnőjének, két beírt oldalon
11393.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
13

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft