cca 1890 Nagyvárad - Kolozsvár, Großwardein - Klausenburg, Oradea - Cluj vasútvonal helyszínrajza, vászonra kasírozva, a széleken a vászon borítás szakadozott, kettévált, kb. 34x453 cm
cca 1890 gróf Apponyi Albert (1846-1933) autográf levele "Igen tisztelt Főjegyző Úr!" megszólítással. A levélben a békéscsabai választások körüli politikai egyeztetésekről és háttéralkukról számol be, valamint a szóba jöhető jelöltekről. Az érdekes levél a politikai kulisszák mögé ad betekintést. Három beírt oldal
cca 1890 Benczúr Gyula (1844-1920) festőművész autográf levele ,,Méltóságos Bárónő" megszólítással, melyben érdeklődik, hogy a címzettnek mikor lenne megfelelő a műterem látogatás
1891 lovag Falk Zsigmond Károly (1870-1935) író, szerkesztő. nagybátyja Falk Miksa államtudományi diplomája, tokkal, kissé sérült viaszpecséttel + végbizonyítványa
1893 Nagyságos bellusi Baross Jusztin vármegyei alispán urnak a Trencsén Vármegyei Kör- és Községjegyzők Egylete. Kézzel rajzolt, festett tiszteletbeli taggá választásról szóló díszoklevél, benne címerrel, viaszpecséttel, az egyesületi elnök és jegyző aláírásával. Félvászon-kötésben, foltos borítóval, a hátsó borítón sérülésnyommal, 4 sztl. lev.,38x29 cm. Baross Jusztin (1856-1913) politikus, Bar...
1895 Neukomm Ferenc és társai ellen gondatlanságból elkövetett emberölés bűnügyben kelt bírósági ítélet egy példánya. Neukomm és társai Salamon Tódor tuzséri birtokos lányának, halállal végződő hipnotizálása miatt ítélték el. Az annak idején nagy port kavart esetről Krúdy Gyula tudósított, 2021-ben pedig a Hipnózis halottja címmel hangjáték készült. 8 oldal, szakadásokkal
1896 Milleniumi kiállítással kapcsolatos gyűjtemény. Benne: 1896 Ezredéves Országos Kiállítás fényképes bérletjegye, kopott aranyozott bőr tokban, Surányi Ferenc, feltehetőleg nagysurányi báró Surányi Ferenc (1848-1933) honvéd lovassági tábornok, József Károly Lajos főherceg segédtisztje részére.; 1896 "Az 1896.-iki Ezredéves Országos Kiállítás Emlékére" feliratú emlékkendő, rajta a Városligeti...
1896 Goldziher Ignác (1850-1921) magyar orientalista, egyetemi tanár, a budapesti izraelita hitközség titkára az MTA tagjának autográf levele a luxori Karnak Hotel levélpapírján Ágai Adolfnak. A levélben saját megjelenő cikkei mellett a készülő Körösi Csoma Sándorról szóló könyvről ír. Két beírt oldal
1897 Schulek Frigyes (1841-1919) építész a Mátyás templom átépítésének tervezője és irányítója e minőségben írt autográf aláírással ellátott levele a vízmű igazgatóságnak, melyben jelzi, hogy a "budavári főegyház helyreállítása befejeztetvén az építésvezetőség feloszlik és a budavári paróchia épületében (Országház u 3.) bírt iroda helyiségeket ... el fogja hagyni "
1897 Thallóczy Lajos (1856-1916) történész, a Magyar Történelmi Társulat elnöke autográf levele ismeretlennek "Kedves Barátom!" megszólítással, melyben az illető munkájának javításáról ír.