1906 gróf Tisza István (1861-1918) miniszterelnök saját kézzel írt levele Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek melyben református egyházi ügyben értekeznek egy kézzel beírt oldal
1908. febr. 3. és 8. Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf, kettő darab levele Gerő Ödön (1863-1939) újságíró, szerkesztőnek, a Pesti Napló munkatársának, amelyben Petőfi témában ír. 1907-ben jelent meg a Petőfi-Album a Pesti Napló kiadásában, amelyben Jászai Mari is jegyzett egy fejezetet "Petőfi s a szinészet". Az albumban több bekezdést felcséreltek és ez ügyben kéri Gerő segítségét és hel...
cca 1910 Bartók Béla (1881-1945) posztumusz Kossuth-díjas zeneszerző, zongoraművész, népzenekutató autográf levele "Kedves Nagysád!" megszólítással egy ismeretlen zongoraművésznek. Két beírt oldal, üvegezett keretben.
1912 Rizler József: Útmutató a lakóhely és környéke, valamint Krassó-Szörény vármegye módszeres ismertetéséhez. Írta: - -áll. isk. igazgató tanító. A Krassó-Szörény vármegyei tanitóegyesület által 200 K. val jutalmazott pályamunka. Komoly helytörténeti munka, a kevésbé ismert, kutatott Krassó-Szörény vármegyéről. Kézirat, amely nyomtatásban, nem jelent meg. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóv...
1913 Nagyvárad, dr. Miskolczy Ferenc Bihar vármegye főispánjának (1910. március - 1917. június) saját kézzel írt levele, fejléces papíron, Bary József (1858-1915) királyi törvényszéki elnök, a tiszaeszlári vérvádper vizsgálóbírója részére, eredeti borítékkal, névjegykártyájával.
1914 Hubay, Jenő (1858-1937) zeneszerző autográf levele Rust József (1860-1935) kereskedő, a Lipótvárosi Casino elnökének, melyben figyelmébe ajánlja Gyárfás Ibolyka (1901-1986) hegedűművészt. Egy beírt oldal, borítékkal
1914 Hlatky Endre (1851-1916) Nagyvárad város főispánjának (1910-1916) sajátkezű gratuláló sorai névjegykártyája hátoldalán Bary József (1858-1915) királyi törvényszéki elnök, a tiszaeszlári vérvádper vizsgálóbírója részére, a kúriai bírói kinevezése kapcsán.
1914 szentgyörgyi Gyalókay Sándor (1863-1943) Csik vármegye főispánjának sajátkezű gratuláló sorai névjegykártyája hátoldalán, Bary József (1858-1915) királyi törvényszéki elnök, a tiszaeszlári vérvádper vizsgálóbírója részére, a kúriai bírói kinevezése kapcsán.