Numizmatikai irodalom, numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek

Tételek száma: 11

Jármai Ervin: R. Kiss Lenke bányászati érmei. Miskolc, 1984. Minikönyv lemezplakett-díszítéssel a külső borítón, "121." számú sorszámozott példány, készült összesen 650 példányban. Újszerű állapotban + Dr. Gedai István: A magyar középkor pénzverése. Miskolc, 1984. Minikönyv fejjel lefelé rögzített lemezplakett-díszítéssel a külső borítón, készült 800 példányban (ebből 400 számozatlan). Használt állapotban, külső borító a gerincnél sérült. + Horváth Zoltán: A Nehézipari Műszaki Egyetem Emlékérmei. Miskolc, 1985. Minikönyv lemezplakett-díszítéssel a külső borítón, készült 900 számozatlan példányban. Újszerű állapotban. / Hungary 3xdiff miniature books: Ervin Jármai: R. Kiss Lenke's mining medals. Miskolc, 1984. Mini-book with plaque decoration on the outer cover, "121." numbered copy, made in a total of 650 copies. In good condition. + Dr. István Gedai: Coinage of the Hungarian Middle Ages. Miskolc, 1984. Minibook with an upside-down plaque decoration on the outer cover, produced in 800 copies (of which 400 are unnumbered). In used condition, outer cover is damaged at the spine. + Zoltán Horváth: Commemorative medals of the Heavy Industry Technical University. Miskolc, 1985. Minibook with plaque decoration on the outer cover, produced in 900 unnumbered copies. In good condition.
30579.

Jármai Ervin: R. Kiss Lenke bányászati érmei. Miskolc, 1984. Minikönyv lemezplakett-díszítéssel a külső borítón, "121." számú sorszámozott példány, készült összesen 650 példányban. Újszerű állapotban + Dr. Gedai István: A magyar középkor pénzverése. Miskolc, 1984. Minikönyv fejjel lefelé rögzített lemezplakett-díszítéssel a külső borítón, készült 800 példányban (ebből 400 számozatlan). Használt ál...

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
9

"Horváth Endre festőművész és grafikus (1896-1954)" Magyar Pénzjegynyomda Rt., Budapest, 2000. Sorszámozott díszkiadás, "033"-as sorszámmal, rézkarc melléklettel: "Horváth Endre: Újévi Üdvözlőlap", eredeti papírcsomagolásban "PÉNZJEGYNYOMDA RT - BUDAPEST" ragasztószalaggal. A ragasztó nagyrészt elengedett / Hungary "Endre Horváth painter and graphic artist (1896-1954)" Magyar Pénzjegynyomda Rt., Budapest, 2000. Numbered limited edition with "033" serial number and etching print "Endre Horváth: New Year's Greetings", in original paper packaging with "PÉNZJEGYNYOMDA RT - BUDAPEST" adhesive tape. The glue is mostly released.
30580.

"Horváth Endre festőművész és grafikus (1896-1954)" Magyar Pénzjegynyomda Rt., Budapest, 2000. Sorszámozott díszkiadás, "033"-as sorszámmal, rézkarc melléklettel: "Horváth Endre: Újévi Üdvözlőlap", eredeti papírcsomagolásban "PÉNZJEGYNYOMDA RT - BUDAPEST" ragasztószalaggal. A ragasztó nagyrészt elengedett / Hungary "Endre Horváth painter and graphic artist (1896-1954)" Magyar Pénzjegynyom...

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
56,99
62,86

"75 éves a forint. 75 év - 75 történet". Magyar Nemzeti Bank 2021. Új állapotban. /  Hungary "75 years of the Forint - 75 years - 75 stories". Hungarian National Bank, 2021. In new condition.
30581.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
93,26
102,86

Colin R. Bruce II: Unusual World Coins (Szokatlan émék a világ minden tájáról). 5. kiadás. Krause Publications, 2007. Használt, jó állapotban, a lapszéleken kis folt /  Colin R. Bruce II: Unusual World Coins, 5th edition. Krause Publications, 2007. Used, in good condition, small spot on the page edges.
30582.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

Standard Catalog of World Paper Money: Specialized Issues (A világ papírpénzeinek általános katalógusa: speciális kiadású bankjegyek) 12. kiadás. Krause Publications, 2013. Használt, jó állapotban. /  Standard Catalog of World Paper Money: Specialized Issues. 12th edition. Krause Publications, 2013. Used, in good condition
30583.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

Raritäten der Bayerischen Vereinsbank. Raritäten. Münzen und Medaillen, Ausgrabungen, Miniaturen und Orden zu Festpreisen. München, Bayerische Vereinsbank, 1973. Számozott (Nr. 141), dedikált példány! Jó állapotban, a műanyag borítón kis szakadások. / Numbered, dedicated piece! In good condition, smaller tears on the plastic cover.
30584.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Bécs 1766. Német nyelvű hirdetmény forgalomba került egész és fél "Mária Terézia" Souverain érmékről, részletezve az eltéréseket, a hirdetmény alján az eredeti és hamis érmék formuláréjával. / Wien 1766. Announcment about fake "Maria Theresia" Souverain and half-Souverain coins that got into circulation, detailing the differences in German language. With the Formulare on the bottom of the authentic and fake coins.
30585.

Bécs 1766. Német nyelvű hirdetmény forgalomba került egész és fél "Mária Terézia" Souverain érmékről, részletezve az eltéréseket, a hirdetmény alján az eredeti és hamis érmék formuláréjával. / Wien 1766. Announcment about fake "Maria Theresia" Souverain and half-Souverain coins that got into circulation, detailing the differences in German language. With the Formulare on the bottom of the authenti...

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
155,44
171,43

~1910. Jelenetek Kossuth Lajos élete történetéből, I. kiadás. 3xklf nem futott litho képeslap, Atheneum Rt. kiadása. III., IV., VI. "Kossuth bankó" kép T:XF ragasztó miatt sérült hátlapok / Hungary ~1910. Scenes from the life of Lajos Kossuth, 1st edition. 3xdiff not mailed litho postcards. Athenaeum Rt., 3rd, 4th and 6th picture. "Kossuth banknote" C:XF backs damaged by glue
30586.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

Horváth Endre (1896-1954) festőművész és grafikus különböző munkáinak rézmetszet tervei egy lapon, közte 1940. 2P hátlapi terv, Vajdahunyad vár, Szent Imre bélyegterv (344x285mm) T:AU sarokhajlás, folt /  Several copperplate designs on one sheet of Hungarian painter and graphic artist Endre Horváth (1896-1954), including reverse design of the 1940. 2 Pengő banknote, Vajdahunyad castle and Saint Emeric stamp design (344x285mm) C:AU corner bend, spot
30587.

Horváth Endre (1896-1954) festőművész és grafikus különböző munkáinak rézmetszet tervei egy lapon, közte 1940. 2P hátlapi terv, Vajdahunyad vár, Szent Imre bélyegterv (344x285mm) T:AU sarokhajlás, folt / Several copperplate designs on one sheet of Hungarian painter and graphic artist Endre Horváth (1896-1954), including reverse design of the 1940. 2 Pengő banknote, Vajdahunyad castle and Saint Em...

Kikiáltási ár:
110 000 Ft
284,97
314,29

30588.

Kikiáltási ár:
180 000 Ft
466,32
514,29

1959. "Magyarország pénzei a Honfoglalástól az 1848-49-es szabadságharcig" kiállítás meghívója, Szekszárd + 1966. "20 éves a magyar Forint" kiállítás meghívója, Gyöngyös / Hungary 1959. Invitation to the exhibition "Currencies of Hungary from the conquest until to the War of Independence of 1848-49", Szekszárd + 1966. Invitation to the exhibition "20 Years of the Hungarian Forint", Gyöngyös
30589.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft