Jármai Ervin: R. Kiss Lenke bányászati érmei. Miskolc, 1984. Minikönyv lemezplakett-díszítéssel a külső borítón, "121." számú sorszámozott példány, készült összesen 650 példányban. Újszerű állapotban + Dr. Gedai István: A magyar középkor pénzverése. Miskolc, 1984. Minikönyv fejjel lefelé rögzített lemezplakett-díszítéssel a külső borítón, készült 800 példányban (ebből 400 számozatlan). Használt ál...
"Horváth Endre festőművész és grafikus (1896-1954)" Magyar Pénzjegynyomda Rt., Budapest, 2000. Sorszámozott díszkiadás, "033"-as sorszámmal, rézkarc melléklettel: "Horváth Endre: Újévi Üdvözlőlap", eredeti papírcsomagolásban "PÉNZJEGYNYOMDA RT - BUDAPEST" ragasztószalaggal. A ragasztó nagyrészt elengedett / Hungary "Endre Horváth painter and graphic artist (1896-1954)" Magyar Pénzjegynyom...
"75 éves a forint. 75 év - 75 történet". Magyar Nemzeti Bank 2021. Új állapotban. / Hungary "75 years of the Forint - 75 years - 75 stories". Hungarian National Bank, 2021. In new condition.
Colin R. Bruce II: Unusual World Coins (Szokatlan émék a világ minden tájáról). 5. kiadás. Krause Publications, 2007. Használt, jó állapotban, a lapszéleken kis folt / Colin R. Bruce II: Unusual World Coins, 5th edition. Krause Publications, 2007. Used, in good condition, small spot on the page edges.
Standard Catalog of World Paper Money: Specialized Issues (A világ papírpénzeinek általános katalógusa: speciális kiadású bankjegyek) 12. kiadás. Krause Publications, 2013. Használt, jó állapotban. / Standard Catalog of World Paper Money: Specialized Issues. 12th edition. Krause Publications, 2013. Used, in good condition
Raritäten der Bayerischen Vereinsbank. Raritäten. Münzen und Medaillen, Ausgrabungen, Miniaturen und Orden zu Festpreisen. München, Bayerische Vereinsbank, 1973. Számozott (Nr. 141), dedikált példány! Jó állapotban, a műanyag borítón kis szakadások. / Numbered, dedicated piece! In good condition, smaller tears on the plastic cover.
Bécs 1766. Német nyelvű hirdetmény forgalomba került egész és fél "Mária Terézia" Souverain érmékről, részletezve az eltéréseket, a hirdetmény alján az eredeti és hamis érmék formuláréjával. / Wien 1766. Announcment about fake "Maria Theresia" Souverain and half-Souverain coins that got into circulation, detailing the differences in German language. With the Formulare on the bottom of the authenti...
~1910. Jelenetek Kossuth Lajos élete történetéből, I. kiadás. 3xklf nem futott litho képeslap, Atheneum Rt. kiadása. III., IV., VI. "Kossuth bankó" kép T:XF ragasztó miatt sérült hátlapok / Hungary ~1910. Scenes from the life of Lajos Kossuth, 1st edition. 3xdiff not mailed litho postcards. Athenaeum Rt., 3rd, 4th and 6th picture. "Kossuth banknote" C:XF backs damaged by glue
Horváth Endre (1896-1954) festőművész és grafikus különböző munkáinak rézmetszet tervei egy lapon, közte 1940. 2P hátlapi terv, Vajdahunyad vár, Szent Imre bélyegterv (344x285mm) T:AU sarokhajlás, folt / Several copperplate designs on one sheet of Hungarian painter and graphic artist Endre Horváth (1896-1954), including reverse design of the 1940. 2 Pengő banknote, Vajdahunyad castle and Saint Em...
1959. "Magyarország pénzei a Honfoglalástól az 1848-49-es szabadságharcig" kiállítás meghívója, Szekszárd + 1966. "20 éves a magyar Forint" kiállítás meghívója, Gyöngyös / Hungary 1959. Invitation to the exhibition "Currencies of Hungary from the conquest until to the War of Independence of 1848-49", Szekszárd + 1966. Invitation to the exhibition "20 Years of the Hungarian Forint", Gyöngyös