Zsolnay monumentális Fülesbaglyos / ördögös díszkancsó. Formába préselt keménycserép, aranyozott (néhány helyen korának megfelelően kopottas), virágdíszes palásttal. Elefántcsontszín alapmázon kidomborodó, magastüzű, színes mázakkal festett virág ábrázolással. Hibátlan állapotban. Alján jelzett: masszába nyomott Zsolnay Pécs és 1018 (formaszám) és családi jegy, valamint máz alatt kékkel bélyegzett...
Zsolnay millenniumi díszváza. Korongozott és kézzel alakított fehércserép. Savmaratott felületén többrétegű, színes eozinmázakkal aprólékosan megfestett, ismétlődő virágmotívumok, ún. millenniumi dekor. Alján masszába nyomott kivehetetlen formaszámok, valamint eozinnal festett kettős körben pecsétszerű, festett márkajelzés. Zsolnay, Pécs, 1895-96. Hibátlan. d: 14 cm
Zsolnay nagy méretű díszkulacs, historizáló mintázattal, 1880 körül Formaszám: 705 masszába nyomott Zsolnay Pécs és Made in Austria-Hungaria márkajelzések. Mázrepedések, restaurált, nyakánál ragasztott. m:48 cm sz: 34 cm / Zsolnay historic large water bottle. Restored.