Agricola Lídia (1914-1994): Erdélyi táj. Olaj, vászon, jelzett, fa keretben, 47×39 cm / Lydia Agricola (1914-1984): Transylvanian landscape. Oil on canvas, signed, framed, 47x39 cm
Rónai Géza (1886-1944): Erdélyi falu. Pasztell, papír, jelzett, üvegezett keretben, 37x44 cm / Géza Rónai (1886-1944): Transylvanian village. Pastell on paper, signed, framed, 37x44 cm
Bene József (1903-1986): Vízhordó erdélyi nő. Akvarell, papír, jelezve balra lent. Üvegezett fakeretben. 55x41 cm/ watercolour on paper, signed, framed
Aba-Novák Vilmos (1894-1941): Felsőbánya - Kettős torony 1925 Rézkarc, papír, jelzett, ajándékozási sorokkal, üvegezett keretben, 22x17 cm / Vilmos Aba-Novák (1894-1941): Felsőbánya Baia Sprie, 1925. Etching on paper, signed, 22x17 cm
Simon Béla (1910-1980): Almaszedés. Olaj, vászon, jelezve balra lent. Hátoldalán román kiviteli bélyegzővel. 47x35 cm Dekoratív fakeretben. / oil on canvas, signed, framed
Ács Ferenc (1876-1949): Kolozsvári utca. Olaj, karton. Jelezve balra lent. 50x72 cm. Üvegezett fakeretben. / Ács Ferenc (1876-1949): Street in Cluj. Oil on board. Signed lower left. 50x72 cm. Framed.
Varga Mátyás (1910-2002): Kolozsvár, 1943. Tempera, papír, jelezve balra lent, 62x46,5 cm / Mátyás Varga (1910-2002): Cluj, 1943. Tempera on paper, signed lower left, 62x46,5 cm cm
Kudelász Károly (1896-1973): Kolozsvári panoráma, 1940. Akvarell, papír, balra lent autográf felirattal helyszínnel megnevezve és datált (Kolozsvár 1940.X. 17?), hátoldalán pecséttel jelzett és Kudelász Károly autográf ajándékozási soraival Varga Mátyás (1910-2002) grafikus részére, paszpartuban, 36,5x39 cm / Carol Kudelász (1896-1973): Panorama of Cluj, 1940. Watercolour on paper, with the stamp of Carol Kudelász and autograph dedication to artist Mátyás Varga (1910-2002), in passepartout, 36,5x39 cm
Szőnyi István (1894-1960): Férfi portré (önarckép?). Szén, papír. Jelezve jobbra lent. Proveniencia: P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész hagyatékából. 33x20,5 cm. Dekoratív, üvegezett fakeretben.